İHH Kadın Kolları’ndan anlamlı kahvaltı
İHH İnsani Yardım Vakfı Kadın Kolları, Arakan’a başlatılan acil yardım kampanyasına destek olmak amacıyla iki ayrı kahvaltı düzenledi.
Arakan, Bangladeş, Myanmar 03.10.2017

Katliamın yaşandığı Arakan'da binlerce kişi hayatta kalabilmek için ormanlara ve sınırdaki kamplara kaçıyor. Canını kurtarabilenler ise açlıkla karşı karşıya. 21 yıldır Arakan'daki ihtiyaç sahiplerine yardımlar ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı, bu kriz döneminde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İHH Kadın Kolları, İstanbul’un iki ayrı yakasında düzenlediği kahvaltı programları ile Arakanlı Müslümanlara yardım topladı.

İHH Kadın Kolları’nın Avrupa ve Anadolu yakasındaki gönüllüleri, vakfın “Arakan Yardım Bekliyor” kampanyasına destek olmak amacıyla kahvaltı programlarında bir araya geldi.

552395387897.jpeg

Anadolu yakasındaki kahvaltı programı Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. Düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İHH Kadın Kolları Koordinatörü Fatma Türk, Arakan kamplarındaki mültecilerin günlük yaşamlarına videolar eşliğinde dikkat çekerek bölgedeki son durumla alakalı bilgilendirmede bulundu.

Avrupa yakasındaki kahvaltı programı ise 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi. Programa konuk olarak katılan Yönetmen Tülay Gökçimen, konuşmasına Arakan kamplarında çekmiş olduğu “İyi Geceler Rohingya” belgeselinin fragman sunumuyla başladı. Yönetmen Gökçimen, belgeseli, dünya zulme kayıtsızlığını sürdürürken ölüm uykusuna terkedilen Arakanlıların dramlarına dikkat çekmek için çektiğini söyledi. Gökçimen, konuşmasını çekimler esnasında yaşadığı zorlukları ve ailelerden dinlediği şahitliklere değinerek sonlandırdı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.