Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

İHH Kadın Kolları’ndan anlamlı kahvaltı

İHH İnsani Yardım Vakfı Kadın Kolları, Arakan’a başlatılan acil yardım kampanyasına destek olmak amacıyla iki ayrı kahvaltı düzenledi.

Katliamın yaşandığı Arakan'da binlerce kişi hayatta kalabilmek için ormanlara ve sınırdaki kamplara kaçıyor. Canını kurtarabilenler ise açlıkla karşı karşıya. 21 yıldır Arakan'daki ihtiyaç sahiplerine yardımlar ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı, bu kriz döneminde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İHH Kadın Kolları, İstanbul’un iki ayrı yakasında düzenlediği kahvaltı programları ile Arakanlı Müslümanlara yardım topladı.

İHH Kadın Kolları’nın Avrupa ve Anadolu yakasındaki gönüllüleri, vakfın “Arakan Yardım Bekliyor” kampanyasına destek olmak amacıyla kahvaltı programlarında bir araya geldi.

552395387897.jpeg

Anadolu yakasındaki kahvaltı programı Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. Düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İHH Kadın Kolları Koordinatörü Fatma Türk, Arakan kamplarındaki mültecilerin günlük yaşamlarına videolar eşliğinde dikkat çekerek bölgedeki son durumla alakalı bilgilendirmede bulundu.

Avrupa yakasındaki kahvaltı programı ise 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi. Programa konuk olarak katılan Yönetmen Tülay Gökçimen, konuşmasına Arakan kamplarında çekmiş olduğu “İyi Geceler Rohingya” belgeselinin fragman sunumuyla başladı. Yönetmen Gökçimen, belgeseli, dünya zulme kayıtsızlığını sürdürürken ölüm uykusuna terkedilen Arakanlıların dramlarına dikkat çekmek için çektiğini söyledi. Gökçimen, konuşmasını çekimler esnasında yaşadığı zorlukları ve ailelerden dinlediği şahitliklere değinerek sonlandırdı.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Şırnaklı 800 aileye yardım
İzmir İHH İnsani Yardım Derneği, terör mağduru Şırnaklı 800 aileye gıda, giysi ve nakdi yardım ulaştırdı. Yardımlardan 3 bin kişi istifade etti.
16.02.2018
İslam Dünyası’nın Halife Abdülhamid'e Bakışı
Ankara İHH İnsani Yardım Derneği, Sultan 2. Abdülhamit Han’ın vefatının 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla bir konferans düzenledi. Konferansa Filistin, Yemen ve Libya’dan konuşmacılar katıldı.
12.02.2018
Terörden arındırılan bölgelere 14 TIR yardım
İzmir İHH İnsani Yardım Derneği, Memur-Sen İzmir Temsilciliği’nin destekleriyle 14 TIR dolusu yardım malzemesi topladı. Yardımlar, Zeytin Dalı Harekatı sonrasında temizlenen bölgelerde yaşayan sivil halka ulaştırılacak.
09.02.2018

SON HABERLER

 • Yetimleri sevindirmeye hazır mısın?
  14.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 8’incisi düzenlenecek Yetim Dayanışma Günleri (YDG) başlıyor. Organizasyon kapsamında 37 ülkede hayata geçirilecek 537 projeden yaklaşık 150 bin yetim yararlanacak.
 • Sakarya'da "Kudüs Şehitleri Gecesi" etkinliği
  17.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Sakarya’da düzenlenen “Kudüs Şehitleri Gecesi”ne katıldı. Yıldırım, İsrail’e yönelik olarak, “Bundan sonra sadece Filistin değil, karşında biz de varız” dedi.
 • Afrin’de terörden arındırılan bölgelere yardım
  17.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen Afrin’in batısındaki köylerde yaşayan yüz aileye insani yardım malzemesi ve Burseya Dağı çevresinde yaşayan sivil halka da sebze-meyve yardımında bulundu.
 • Suriye’ye 2 yeni Kıyafet Dağıtım Merkezi
  17.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin El Bab ilçesinde 8 bin, İdlib kentinde de ayda 2 bin kişinin istifade edebileceği 2 ayrı Kıyafet Dağıtım Merkezi’ni hizmete açtı.
 • Gazze'ye 30 ton akaryakıt yardımı
  16.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze’deki sağlık merkezlerinde kullanılmak üzere hastanelere 30 ton akaryakıt yardımında bulundu.