İHH Sultanbeyli Temsilciliği açıldı
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) Sultanbeyli temsilciliği açıldı.
Türkiye 16.11.2014

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) Sultanbeyli temsilciliği açıldı.

Bosna Bulvarı'ndaki temsilcilik binasında düzenlenen açılışa, Sultanbeyli Kaymakamı İbrahim Özefe, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve çok sayıda gönüllü ve yardımsever katıldı.

Açılışta konuşan Yıldırım, birçok yerde dernek açtıklarını hatırlatarak, "Burada ilk defa temsilcilik açıyoruz. O nedenle çalışmalarınızla örnek olacaksınız" dedi.

İHH olarak dünyada 50 bin yetime baktıklarını aktaran Yıldırım, dünyada resmi olarak 210 milyon yetim bulunduğunu, bu sayının 400 milyon civarında olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

Kayıtlara göre 1998-2007 yılları arasında bir milyon çocuğun organlarının satıldığını anlatan Yıldırım, "Müslümanız, sorumluluk sahibiyiz, bu çocuklardan sorumluyuz. Müslümanız, yeryüzünün halifesiyiz, bir dakika bile boş vaktimiz yok. Bir ilçede bir yetimin gözyaşı varsa bundan herkes sorumludur. Sizleri Allah'a emanet ediyorum." diye konuştu.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de ilk temsilciliğin ilçeye açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu sorumluluğu hep birlikte üstleneceklerini söyledi.

İHH'nın Sultanbeyli temsilciliği, dua okunması ve kurdele kesilmesinin ardından açıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.