İHH Suriyeli yetimlere desteğe devam ediyor
Suriye’nin birçok bölgesinde insani yardım faaliyetlerine devam eden İHH insani yardım vakfı son aylarda yetimlere yönelik çalışmalarına hız verdi.
18.06.2014

Hama, Humus, İdlip ve Şam bölgelerinde ailelerini kaybeden yetimler Türkiye’ye sığınıyor. Suriye-Türkiye sınır hattına sığınan yetimler zor şartlar altında yaşam mücadelesi verirken psikolojileri de gün geçtikçe daha da bozuluyor.

[videoGaleri-466]

Suriye’de 4 yıldır yardım çalışmalarına aralıksız devam eden İHH, yetimlerin psikolojik sorunlarını sosyal aktivitelerle gidermeye çalışıyor.

Bu kapsamda son olarak 200 yetim çocuk ve farklı yetimhanelerde gönüllü olarak eğitmenlik yapan 70 öğretmene İHH Suriye Çalışmaları Lojistik Ve Koordine merkezinde moral günü düzenlendi.

İki ayrı moral gününde çocukların kendi oluşturdukları parodi ve folklor gösterileri sergilendi. Ayrıca yurtdışından getirilen iki ilahi sanatçısı da çocuklara destek verdi.

Öte yandan yurtdışından donör kuruluşlarla birlikte Hatay’ın Kırıkhan ilçesine sınığınmış olan 19 kişilik 2 yetim ailesinin senelik kira ve gıda masrafları karşılandı. Her ay düzenli olarak desteklenecek yetimlerin tüm masrafları da karşılanacak.

Eğlence programları ayda 2 defa düzenli olarak farklı bölgelerden gelen yetimler için yapılıyor.


 

> Bir Yetime Sponsor Olmak İçin Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.