İHH Suriyeli Yetimlerle Buluştu
Onlar çocuk, onlar yetim.... Suriye'de yaşanan insani krizden en fazla onlar etkilendi. İHH olarak onlarla güzel bir gün geçirdik.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 30.04.2013

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Yetim Dayanışma Günleri çerçevesinde Gaziantep’e giden İHH İnsani Yardım Vakfı ekibi ve gönüllüleri, Kilis’ten gelen Suriyeli yetimlerle güzel ve eğleneli bir gün geçirdi. 

50 Suriyeli yetim ve aileleri ile önce Gaziantep Merkez’de bulunan Dülükbaba Gölü’ne giden İHH ekibi ve gönüllüleri daha sonra Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde keyifli saatler geçirdiler.

İHH ekibi ile çeşitli oyunlar oynayan ve şarkılar söyleyen yetimler unutulmaz bir gün yaşadı. Babalarını şu an Suriye’de yaşanan iç savaşta kaybeden çocuklar “Bizim babamız şehit oldu, onunla gurur duyuyoruz. Bir gün tekrar Suriye’de yaşamaya devam edeceğiz” dediler.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.