İHH Yayınları'ndan kapsamlı bir Suriye kitabı
Ahmet Emin Dağ’ın kaleminden Suriye / Bilad-ı Şam’ın Hazin Öyküsü, İHH Yayınları arasından çıktı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 17.04.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı bir çok alanda yürüttüğü yardım faaliyetlerine ek olarak süreli ve süresiz yayınlarla dünyanın dört bir yanında yaşanan insani meselelere ışık tutmaya devam ediyor.

Akademisyen Yazar Ahmet Emin Dağ’ın kaleme aldığı Suriye / Bilad-ı Şam’ın Hazin Öyküsü İHH yayınları arasından okuyucuyla buluştu.

Ortadoğu’yu etkisi altına alan değişim süreci Suriye’deki iç dinamiklerin harekete geçmesiyle bu ülkede de geri dönüşü olmayan bir dönemi başlattı. Sesini yükselten muhalefetin hamlesi, Suriye’deki iktidarın sert tepkisi sebebiyle kanlı bir iç savaşa dönüştü ve büyük bir insani bedel ödendi.

Bölge uzmanı Ahmet Emin Dağ tarafından titizlikle hazırlanan kitap Suriye’yi anlamak ve günümüzde bölgede yaşanan olayları daha iyi yorumlamak isteyen okuyucular için Suriye tarihini, kültürünü, siyasetini, insan hakları uygulamalarını ve dış politikasını yakından tanımaya yardımcı olacak zengin bir içerik sunuyor.

Suriye / Bilad-ı Şam’ın Hazin Öyküsü’nü temin etmek için İHH Genel Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Kitabı PDF formatında online okumak için tıklayınız 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.