İHH Yetim Biriminden Darülaceze’ye ziyaret
İHH Yetim Birimi, Yetim Dayanışma Günleri kapsamında yetim çocuk ve annelerinin de yer aldığı 18 kişilik grup ile Okmeydanı Darülaceze’yi ziyaret etti.
Türkiye 03.03.2014

Ziyaretçileri odasında konuk eden Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, Darülaceze hakkında bilgilendirme yaptı.

Şuan Darülacezede 0-3 yaş arası kimsesiz çocukların kaldığını belirten Bayhan, kurulduğu günden bu yana ayrım gözetmeksizin tüm dine mensup kişilerin kaldığı kurumda 6 gayri-müslimin barınmaya devam ettiğini anlattı.

Bayhan, hayırseverlerin bağışları ile her yıl 20 kişiyi umreye götürdüklerini sözlerine ekledi.

Kurumun “en süslü teyze” olarak tanınan yaşlı bir teyze de bu yıl gidecekler arasında. Kendisi çok heyecanlı “davet edildim bu sene gideceğim. Uçağa ilk kez bineceğim için de çok heyecanlıyım“ diyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.