İHH'da Gazze ve Suriye gündemli STK toplantısı
65 Sivil Toplum Kuruluşu ve kanaat önderi istişare toplantısı yaptı.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Suriye, Türkiye 21.11.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. 65 Sivil Toplum Kuruluşu ve kanaat önderi İHH Başkanı Av. Bülent Yıldırım'ın ev sahipliğinde bir araya geldi.

İstişare toplantısında Gazze ve Suriye'de yaşananlar masaya yatırılarak yapılması gerekenler, atılması gereken adımlar ele alındı.

Pek çok başlıkta bilgilendirme ve istişarelerin yapıldığı toplantıda "toplumsal duyarlılık konusunda ortak hareket, eylem ve söylem birliği; yapılacak yardımlar konusunda birlikte daha güçlü çalışmalar yapılması fikri" öne çıktı. 

"Birlikte istişare", "birlikte uygulama", "etkin yardımlaşma çalışmalarında istikrarın sürdürülmesi" konularında ortak irade ortaya konuldu.

Ayrıca Gazze'de ve Suriye'de "yaşananların doğru anlaşılması", "gerçek bilgilere ve doğru kaynaklara itibar edilmesine" de vurgu yapıldı.

[video-293]

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.