İHH’dan 500 Afganlı aileye acil yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’da yaşanan iç savaş nedeni ile yurtlarını terk etmek zorunda kalan 3 bin kişiden oluşan 500 aileye acil yardım dağıtımında bulundu.
02.11.2016

Afganistan'ın Kuzey vilayetlerinde son haftalarda tırmanan savaşlar ve huzursuzluklar neticesinde çok sayıda insan hayatını kaybetti ve yüzlerce aile evlerini terk ederek göç etmek zorunda kaldı.

Afganistan'ın Kunduz şehrinde meydana gelen çatışmalar sebebiyle halk perişan olarak canlarını kurtarmak için civar illere sığındı. Şimdiye kadar ise 15 binden fazla Kunduzlu aile evlerini terk etmeye mecbur edildi.

8.jpeg

Projede 18 bin kişi hedefleniyor

İHH İnsani Yardım Vakfı da bölgede birlikte 10 yıldan fazladır çalıştığı Hadaf Vakfı ile birlikte göç etmek zorunda kalan ailelere acil yardım paketleri ulaştırdı. 3 bin kişiden oluşan 500 aileye gıda ve battaniye yardımı yapan İHH, böylelikle zor durumda kalan insanların acılarını bir nebze de olsa hafifletmeyi amaçlıyor.

9.jpeg

Mağduriyet sürüyor

Projenin tamamlanması ile yardımlardan 18 bin kişilik 3 bin ailenin ihtiyaçları giderilmiş olacak. Bağışçılar ise İHH’nın “Afganistan” fonuna yardımda bulunarak mağdur halka yardım eli uzatabiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Ekipler depremin vurduğu Haiti’de
Ekipler depremin vurduğu Haiti’de
Haiti’de meydana gelen depremin ardından harekete geçen İHH Afet Yönetim Birimleri, deprem bölgesine ulaştı. Ekipler ilk etapta 550 depremzede aileye kumanya ve hijyen paketi yardımında bulundu.
İHH'dan Filistin'e acil yardım
İHH'dan Filistin'e acil yardım
İHH, Filistin’de artan saldırılar sonucu desteğe ihtiyaç duyan Filistinliler için “Gazze’ye Umut Ol” Acil Yardım Kampanyası başlattı. Kampanya ile birlikte barınma, gıda yardımı, ilaç desteği, sağlık yardımı, mazot desteği gibi alanlarda ihtiyaçların giderilmesi sağlanacak.
İHH Suriye’de 10 yıldır yaraları sarıyor
İHH Suriye’de 10 yıldır yaraları sarıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye iç savaşın başladığı ilk günden bu yana insani yardım çalışmalarını yoğun şekilde devam ediyor.