İHH’dan Adana’da “Yetim Hatıra Ormanı”
Adana İHH İnsani Yardım Derneğince (ADYAR), “Yetim Dayanışma Günleri“ kapsamında 1500 fidanı toprakla buluşturup “Yetim Hatıra Ormanı”nı oluşturuldu.
Türkiye 04.03.2014

”Her Yetim Bir Fidandır” sloganıyla Adana Seyhan Baraj Gölü eteğinde Kabasakal-rüzgârlı tepe mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğine yetimler ve ailelerinin yanı sıra İHH gönüllülerinden oluşan yaklaşık 500 kişi katıldı.

1500 fidanın toprakla buluşup Yetim Hatıra Ormanı”nın oluşturduğu etkinliğin açılışında söz alan Adana Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer, konuşmasında fidan dikmenin, ormanlara sahip çıkmanın doğaya ve çevreye duyarlı olmanın öneminden bahsetti.

Türkiye’de ve özelde Adana’da gerçekleştirdikleri ağaçlandırma çalışmalarını anlatan Acer, “Birçok kurumla böylesi güzel faaliyetler içerisinde kurum olarak bulunmaya çalışıyoruz fakat bugün çok özel duygular içerisindeyiz. Hatıra ormanlarımıza birçok isim vermiştik ama bugün faaliyetlerini çok yakinen bilip gıpta ve takdirle baktığımız İHH VE ADYAR’ın öcülüğünde yetim kardeşlerimizin sahip çıkacağı bir orman oluşturmaktan dolayı çok mutluyum. Sizlerle burada birlikte olmak fidanlarımızı birlikte ekmek çok ayrı bir keyif. Çevreci bir peygamberin emaneti olan siz yetim kardeşlerimize biz de bu fidanları emanet ediyoruz” dedi.

ADYAR Yetim Birim Başkanı İlhan Geyik de “Burada toprağa ektiğimiz fidanlara tıpkı yetim kardeşlerimiz gibi inşallah sahip çıkacağız” dedi.

Adana Orman Bölge Müdürlüğünce ADYAR ve İHH ya tahsisi edilen bu alanda zaman zaman yetim çocuklarla birlikte farklı etkinlikler yaparak burayı ayrıca işlevsel kılmak istediklerini belirten Geyik, “Fidanlarımız büyüyecek, ağaç olacak, meyveler verecek, yetim kardeşlerimiz de fidanlarla birlikte büyüyecek, üniversiteye gidecek, mezun olacak, evlenecek, vatanını milletini, dinini bayrağını seven bireyler olacaklar inşallah” diye konuştu.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü Bölge Şefi Deniz Meltem’in fidanların nasıl ekileceğini uygulamalı olarak anlatmasının ardından hep birlikte fidanlar toprağa ekildi.

Bu arada adeta baharın geldiğini müjdeleyen güzel havanın tadını çıkartmak isteyen çocuklar oyunlar oynayıp, yarışmalar yaparak günün tadını doyasıya çıkardılar.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.