İHH’dan engelli vatandaşlarımıza destek
İHH İnsani Yardım Vakfı Diyarbakır gönüllüleri örnek bir davranışa imza attılar. Engellilerle Yardımlaşma Derneği ile ortak hareket eden İHH Diyarbakır gönüllüleri 10 engelli vatandaşımıza tekerlekli
Türkiye 23.10.2010

Ülkemizde net olmamakla birlikte 8,5 milyon engelli vatandaşımızın olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam içerisinde ise 500 bin fiziksel engelli vatandaşımız mevcut. Fiziksel engelli vatandaşlarımız sosyal hayatın içinde çoğu zaman pek çok sorun ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu sorunların kısmen üstesinden gelinmeye çalışılmasına rağmen sosyal imkanların yeterli olmaması yoksul olan engelliler için sorun olmaya devam ediyor. Tekerlekli sandalyesi bulunmayan engelli vatandaşlarımız evlerinden dışarı dahi çıkamayarak yatağa mahkum oluyorlar.

İHH İnsani Yardım Vakfı Diyarbakır gönüllüleri sıkıntılı bir hayat yaşayan engelli vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla örnek bir davranışa imza attılar. Engellilerle Yardımlaşma Derneği ile ortak hareket eden İHH Diyarbakır gönüllüleri 10 engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Maddi durumları el vermediği için yatağa mahkum olan engelli vatandaşlarımız artık en azından sokağa çıkabilecekler. Yardımların yapıldığı engelli vatandaşlarımız İHH’ya ve bağışçılarına çok teşekkür ettiler.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.