İHH’dan Suriyeli yetim ailelerine yardım
İHH, “Sponsor Destek Sistemi” kapsamında Suriyeli yetimlerin ailelerine ilk ödemeleri yaptı.
Suriye, Türkiye 21.03.2014

Suriye'de 4. yılına giren saldırılar geriye yalnızca harap olmuş şehirleri bırakmıyor, binlerce aileyi parçalayıp yüz binlerce çocuğu da yetim bırakıyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı bölgede olaylar başladığı andan itibaren bir taraftan insani yardım çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan Suriyeli yetimlere yönelik faaliyetler yürütüyor.

Bu kapsamda son haftalarda yetimlere yönelik psikolojik destek amaçlı eğlence programlar yürüten İHH Yetim Birimi, “Sponsor Destek Sistemi” uygulamasını da aktif olarak hayata geçirdi.

Özellikle yetim ailelerinin bulunduğu Şemmarin Konteyner kentinde “Sponsor Destek Sistemi” kapsamındaki ilk nakdi yardımlar dün yapıldı. Teslim edilen yardımlarla tüm yaraları sarılamasa da hayatta olanların yaşamlarına devam etmesinde yardımcı oluyor.

İlk etapta 20 aileye teslim edilen nakdi yardımlar, planlanan program dahilinde ilerleyen günlerde katlanarak devam edecek.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.