İHH'dan UCM'ye Mavi Marmara başvurusu
İHH, Mavi Marmara gemisine 2010'da saldırı düzenleyen İsrail hakkında, Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde açılan davada müdahil olmak için başvuruda bulundu.
Türkiye 07.03.2014

Mavi Marmara gemisinin bayrak devleti olan Komor Birliği, 31.05.2010 tarihinde Gazze Özgürlük Filosuna yaptığı saldırı nedeniyle İsrailli asker ve sivil sorumlulular hakkında 14.05.2013 tarihinde Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne başvuru yapmıştır. Roma statüsüne taraf olan Komor’un bu başvurusu Mahkemece kabul edilmiş ve İsrail hakkında süreç başlamıştır. Şehit yakınları ve mağdur insani yardım gönüllüleri Mahkemede açılan bu dosyaya mağdur başvurularını gerçekleştirmiştir.

Filo ana organizatörü olan İHH İnsani Yardım Vakfı, Mavi Marmara gemisine 2010'da baskın düzenleyen İsrail hakkında, Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde açılan davada müdahil olmak için dün başvuruda bulundu.

İHH adına mahkemeye dilekçeyi, başkanvekili Hüseyin Oruç, Gülden Sönmez ve Rabia Yurt’tan oluşan hukuk heyeti sundu.

Basın açıklamasını okumak için lütfen tıklayın

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.