İHH’dan yetimlere “Değerler Kitaplığı”
Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Türkiye’de 32 ilde yetim çocuklara 1500 adet kitap seti hediye edildi.
Türkiye 13.02.2013

 İHH İnsani Yardım Vakfı ve Diyanet Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen Değerler Eğitimi Projesi kapsamında 32 ilde 1500 yetim ailesine kitap setleri hediye edildi.

Toplamda 5 bin yetim çocuğun istifade edeceği kitaplar arasında Diyanet Vakfı Yayınları arasından çıkan Dinimi Öğreniyorum, Peygamberimi Öğreniyorum, İbadetimi Öğreniyorum, Ahlakımı Öğreniyorum, Dualarımı Öğreniyorum, Kitabımı Öğreniyorum adlı eserler yer alıyor.

[video-321]
 
Çocuklara hem okuma alışkanlığı kazandırmak hem de manevi değerlerimizi tanımalarını sağlamak amacıyla uygulanan proje kapsamında gönderilen kitaplar; Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Antalya, Batman, Bursa, Balıkesir, Bitlis, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Elazığ, Gaziantep, Giresun, İskenderun, İstanbul, İzmit, İzmir, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin, Kayseri, Konya, Mardin, Sakarya, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van, Zonguldak’ta yetim ailelerine dağıtılacak.
İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.