İhsan ve Vefa Cami ibadete açıldı
Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki Kefer Lusin bölgesinde İHH ile İhsan ve Vefa Derneği tarafından yaptırılan 300 kişi kapasiteli cami ibadete açıldı.
Suriye 03.04.2021

İHH İnsani Yardım Vakfı ile İhsan ve Vefa Derneği tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki Kefer Lusin bölgesinde yapımı tamamlanan cami dualarla ibadete açıldı.

İhsan ve Vefa Cami, 220 metrekare kapalı ibadet alanı ile toplam 300 kişi kapasiteli olarak inşa edildi.

img_2825.jpg

İHH İstanbul İl Teşkilatı Kurumsal İlişkiler Sorumlusu Fethullah Badem, açılışta yaptığı konuşmada, İhsan ve Vefa Derneği’nin bağışlamış olduğu briket evlerin yapıldığı arazide ibadet alanı olabilmesi için bir caminin de inşa edildiğini söyledi. Badem, “Suriye’de devam eden iç savaş her geçen gün yeni bir drama bizleri şahit tutuyor. İhsan ve Vefa Derneği, geçtiğimiz yıl briket ev projemize destek vermişti. Bu yıl içerisinde de kendilerinin destekleriyle inşa ettiğimiz İhsan ve Vefa Cami’ni bugün ibadete açıyoruz” ifadesini kullandı.

img_2802.jpg

İhsan Vefa Derneği Başkanı Abdullah Al-Astal, ise “Suriye’de hayata geçirdiğimiz projelerimizden birinin daha açılışında bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İhsan ve Vefa Cami bu bölgede yaşayan insanların cemaat halinde ibadet edebilecekleri bir alan olacaktır. Bizlere bugünü gösteren Allah’a hamd ediyoruz” diye konuştu.

img_1457.jpg

Yapılan konuşmalar ve kurdele kesiminin ardından İhsan ve Vefa Cami, ibadete açıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Mali’ye Ramazan yardımı
Mali’ye Ramazan yardımı
İHH, Ramazan 2021 çalışmaları kapsamında Mali’de 14 bin 522 kişiye yardımda bulundu. Mağdurlara; kumanya, adak kurbanı, zekat, fitre ve bayramlık desteği sağladı.
Türkiye’den Nijer’e Ramazan umudu
Türkiye’den Nijer’e Ramazan umudu
Ramazan 2021 çalışmalarını “Ramazan’da Umut Var” sloganıyla sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin destekleriyle Nijerli 26 bin 120 kişiye yardım ulaştırdı.
114 aileye yeni yuva
114 aileye yeni yuva
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyinde inşa ettiği 144 bahçeli briket evi, "15 Ramazan Dünya Yetimler Günü" vesilesiyle yetim ailelerine teslim etti.