Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

İmam hatipli kız öğrencilerden Afrika’ya su kuyusu

İstanbul Büyükçekmece Ayşe Erkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, geçen yıl düzenlediği kermes sonucu Afrika’da “Havz-ı Kevser” ismini verdikleri su kuyusu açtırdı.

İstanbul Büyükçekmece Ayşe Erkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, geçen yıl düzenlediği kermes sonucu Afrika’da “Havz-ı Kevser” ismini verdikleri su kuyusu açtırdı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarla birlikte örnek projeler geliştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda İHH Gönüllüsü imam hatipli kızlar, İstanbul Büyükçekmece Ayşe Erkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden örnek proje geliştirdi. Okulda düzenledikleri kermeslerden gelen meblağ ile İHH aracılığı ile Afrika’da Havz-ı Kevser Su Kuyusu’nu kullanıma açtı.

Batı Afrika’da yer alan yoksulluk ülkesi Burkina Faso’da faaliyete giren Havz-ı Kevser Su Kuyusu’nun mimarı olan öğrencilerine teşekkür eden Okul Müdürü Hikmet Tepeli, önümüzdeki yıl içinde Afrika'nın Çad ülkesinde bir su kuyusunun daha hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.

Proje ile birlikte neyi amaçladıklarını özetleyen öğrenciler, “İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığı ile Afrika’da gerçekleştirdiğimiz su kuyusu açma projesi ile insanları sağlıklı suya kavuşturmayı ve sağlıksız suyun sebep olduğu hastalıkları önlemeyi amaçlamaktayız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan İHH, bölgede en son eğitim öğretim hayatının başlamasına bir hafta kala yetim öğrencilere kırtasiye seti dağıtımları gerçekleştirmişti.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Afrikalı Ali iyilik peşinde
Afrikalı Ali olarak tanının ünlü radyocu Ali Şentürk, İstanbul’un arka sokaklarında İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Ramazan yardımlarına eşlik etti. Muhtaç ailelere gıda, zekât- fitre ve ayakkabı ulaştırıldı.
16.05.2020
Yetim çocuklara pasta sürprizi
Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği gönüllüleri, evlerinde ziyaret ettikleri yetim çocukları yaş pasta ve hediyelerle sevindirdi.
10.05.2020
Türkiye’ye vefa borcu için maske üretiyorlar
Şanlıurfa’da ikamet eden Suriyeli kadınlar, İHH İnsani Yardım Vakfı koordinasyonunda Türkiye’deki ihtiyacı karşılamak için gönüllü olarak maske üretimine başladı.
26.03.2020

SON HABERLER

 • 2 milyon mağdura Ramazan yardımı
  24.05.2020
  İHH, 28 yıllık tecrübenin verdiği güvenle Ramazan 2020 çalışmalarını “Hep Birlikte Ramazan” sloganıyla tamamladı. İHH, Ramazan boyunca 2 milyondan fazla kişiye hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdı. 100 binden fazla yetime bayramlık hediye edildi.
 • Yetimlere bayram sürprizi
  26.05.2020
  İHH Gönüllü Motorize ve Off-Road ekipleri, bayramda 750 yetimi sevindirmek için yola çıktı. İHH’nın Yetim Sponsorluk Sistemiyle desteklenen yetimlere oyuncak ve çeşitli hediyeler ulaştırıldı.
 • Afganistan’a Ramazan yardımı
  22.05.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Ramazan 2020 çalışmalarına “Hep Birlikte Ramazan” sloganıyla başladı. Bu kapsamda İHH, Afganistanlı 7 bin 440 kişiye Ramazan yardımı ulaştırdı.
 • Asya ülkelerine Ramazan yardımı
  22.05.2020
  İHH “Hep Birlikte Ramazan” sloganıyla yürüttüğü Ramazan 2020 çalışmaları kapsamında 12 farklı Asya ülkesindeki 105 bin mağdura gıda kumanyası, iftariyelik, bayramlık giysi ve fitre - zekat dağıtımında bulundu.
 • İdlib’de 200 bin kişiye iftar
  18.05.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye’nin İdlib ilinde yaşayan savaş mağduru sivillere Ramazan ayının başından bu yana 200 bin kişilik sıcak iftar yemeği dağıtıldı.