Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

İmam hatipli kız öğrencilerden Afrika’ya su kuyusu

İstanbul Büyükçekmece Ayşe Erkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, geçen yıl düzenlediği kermes sonucu Afrika’da “Havz-ı Kevser” ismini verdikleri su kuyusu açtırdı.

İstanbul Büyükçekmece Ayşe Erkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, geçen yıl düzenlediği kermes sonucu Afrika’da “Havz-ı Kevser” ismini verdikleri su kuyusu açtırdı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarla birlikte örnek projeler geliştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda İHH Gönüllüsü imam hatipli kızlar, İstanbul Büyükçekmece Ayşe Erkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden örnek proje geliştirdi. Okulda düzenledikleri kermeslerden gelen meblağ ile İHH aracılığı ile Afrika’da Havz-ı Kevser Su Kuyusu’nu kullanıma açtı.

Batı Afrika’da yer alan yoksulluk ülkesi Burkina Faso’da faaliyete giren Havz-ı Kevser Su Kuyusu’nun mimarı olan öğrencilerine teşekkür eden Okul Müdürü Hikmet Tepeli, önümüzdeki yıl içinde Afrika'nın Çad ülkesinde bir su kuyusunun daha hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.

Proje ile birlikte neyi amaçladıklarını özetleyen öğrenciler, “İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığı ile Afrika’da gerçekleştirdiğimiz su kuyusu açma projesi ile insanları sağlıklı suya kavuşturmayı ve sağlıksız suyun sebep olduğu hastalıkları önlemeyi amaçlamaktayız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan İHH, bölgede en son eğitim öğretim hayatının başlamasına bir hafta kala yetim öğrencilere kırtasiye seti dağıtımları gerçekleştirmişti.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

İyiliğin hikayesini çektiler
İHH İnsani Yardım Vakfı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri ortaokul ve liseler arası İyilik Olsun Video Yarışması’nın kazananları, ödüllerini düzenlenen törenle aldı.
21.05.2019
Yeşil Cami’den Çad’a su kuyusu
Bayrampaşa Yeşil Cami İlme Hizmet Vakfı, Çad’a su kuyusu açılması için İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağışta bulundu.
20.05.2019
İyilik Olsun yarışması finalistleri belli oldu
İHH İnsani Yardım Vakfı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri ortaokul ve liseler arası İyilik Olsun Video Yarışması’nın finalistleri belli oldu.
15.05.2019

SON HABERLER

 • Kurban'da 90 ülke ve bölgedeyiz
  02.07.2019
  İHH, 27 yılın verdiği tecrübe ile kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “İyilikte Payınız Olsun” sloganıyla Türkiye dahil dünyanın 90 ülke ve bölgesine yola çıkacak.
 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  01.07.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • İHH ekipleri Düzce’de
  19.07.2019
  İHH Arama Kurtarma Birimi’nde gönüllü 30 kişiden oluşan 2 ayrı ekip, yoğun yağış nedeniyle meydana gelen sel felaketi sonrasında Düzce’nin Akçakoca ilçesine ulaşarak çalışmalara başladı.
 • Yetim ailelerine destek
  16.07.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'de ihtiyaç sahibi 92 aileye sağmal inek ve koyun yardımında bulundu.
 • İzmir’den Suriye’ye yardım
  06.07.2019
  İzmir İHH İnsani Yardım Derneği ve Memur-Sen öncülüğünde temin edilen insani yardımların bulunduğu 4 TIR, Suriye'deki çadır kentlerde yaşamını sürdüren mültecilere dağıtılmak üzere yola çıktı.