Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

İmam hatipli kız öğrencilerden Afrika’ya su kuyusu

İstanbul Büyükçekmece Ayşe Erkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, geçen yıl düzenlediği kermes sonucu Afrika’da “Havz-ı Kevser” ismini verdikleri su kuyusu açtırdı.

İstanbul Büyükçekmece Ayşe Erkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, geçen yıl düzenlediği kermes sonucu Afrika’da “Havz-ı Kevser” ismini verdikleri su kuyusu açtırdı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarla birlikte örnek projeler geliştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda İHH Gönüllüsü imam hatipli kızlar, İstanbul Büyükçekmece Ayşe Erkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden örnek proje geliştirdi. Okulda düzenledikleri kermeslerden gelen meblağ ile İHH aracılığı ile Afrika’da Havz-ı Kevser Su Kuyusu’nu kullanıma açtı.

Batı Afrika’da yer alan yoksulluk ülkesi Burkina Faso’da faaliyete giren Havz-ı Kevser Su Kuyusu’nun mimarı olan öğrencilerine teşekkür eden Okul Müdürü Hikmet Tepeli, önümüzdeki yıl içinde Afrika'nın Çad ülkesinde bir su kuyusunun daha hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.

Proje ile birlikte neyi amaçladıklarını özetleyen öğrenciler, “İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığı ile Afrika’da gerçekleştirdiğimiz su kuyusu açma projesi ile insanları sağlıklı suya kavuşturmayı ve sağlıksız suyun sebep olduğu hastalıkları önlemeyi amaçlamaktayız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan İHH, bölgede en son eğitim öğretim hayatının başlamasına bir hafta kala yetim öğrencilere kırtasiye seti dağıtımları gerçekleştirmişti.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

İyilik Olsun yarışması finalistleri belli oldu
İHH İnsani Yardım Vakfı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri ortaokul ve liseler arası İyilik Olsun Video Yarışması’nın finalistleri belli oldu.
15.05.2019
Hafızlık öğrencilerinden örnek davranış
Uluslararası Bayrampaşa Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu hafızlık öğrencileri, rengârenk boyadıkları tahta oyuncakları yetimlere gönderilmek üzere İHH’ya teslim etti.
19.04.2019
‘Kitap Umuttur’
İHH Beylikdüzü Temsilciliği, “Kitap Umuttur” projesiyle ilçedeki sponsor okullarla birlikte Anadolu’nun çeşitli illerine kitap ve kırtasiye desteğinde bulundu.
04.04.2019

SON HABERLER

 • Ramazan’da 120 ülke ve bölgedeyiz
  17.04.2019
  İHH, Ramazan 2019 çalışmalarına “Ramazan Birlikte Güzel” sloganıyla başladı. İHH, 120 ülke ve bölgede Ramazan boyunca 3 milyon kişiye hayırseverlerin yardımlarını ulaştıracak.
 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  21.05.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • 15 ülkeden 50 yetim İstanbul’da
  20.05.2019
  İHH’nın organizesiyle Ramazan 15 Dünya Yetimler Günü dolayısıyla 15 ülkeden 50 yetim İstanbul’da buluştu. Yetimler, bir hafta boyunca İstanbul’da çeşitli etkinliklere katılacak.
 • Siviller zeytinliklere sığındı
  16.05.2019
  Beşar Esed rejimi ve destekçileri tarafından düzenlenen saldırılardan kaçarak Türkiye sınırına yakın bölgelere gelen siviller, zeytinliklerin olduğu arazilere sığındı. İHH, sivillere yardım ulaştırdı.
 • Orta Asya’da yüzler İHH ile güldü
  16.05.2019
  İHH, Kırgızistan’da 5 bin 184 mağdura kumanya ulaştırırken bin 870 kişiye de iftar verdi. İHH’nın Ramazan’da yüzünü güldürdüğü 79 yaşındaki Ahıska Türkü Niyaz Fazliyev, onlardan sadece bir tanesi.