İnegöl’den Suriye’ye 5 TIR yardım
İnegöl İHH İnsani Yardım Derneği, Bursalı hayırseverlerin destekleriyle Babusselam Mülteci Kampı’na 5 TIR insani yardım malzemesi gönderdi.
Suriye 24.12.2018

Türkiye Suriye sınırındaki Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısına yakın kurulan Babusselam Mülteci Kampında binlerce kişi savaş nedeniyle evlerini yurtlarını terk ederek yıllardır yaşamlarını sürdürüyor. Binlerce kişi burada kurulan çadırlarda yaşarken, Türkiye'den gönderilen yardımlar İHH'nın lojistik merkezinde toplanarak ihtiyaç sahiplerine veriliyor. Bu kapsamda 50 ton kömür, 50 ton su, 4 bin 500 hasta bezi ve 25 ton undan oluşan 5 TIR dolusu yardım Suriyelilere ulaştırılmak üzere bölgeye gönderildi.

“Suriye halkı desteğimizi bekliyor”

İnegöl İHH Başkanı İlhan Tatlı, “Dünyanın dört bir yanında yoksulluk, savaş ve doğal afetler sebebiyle milyonlarca insan kış aylarını zorlu şartlar altında geçiriyor. Soğuğun yanı sıra burada çocuk ve yetişkinler hastalıklar ile mücadele etmeye çalışıyor. Soğuktan dolayı sığınacak sıcak bir yuvadan mahrum mülteciler için şartlar daha da zorlaşıyor. Ölümler meydana geliyor. Görüyorsunuz buradaki insanlar kışın dondurucu soğuğuyla yüzleşiyor. Kış, mülteci kamplarında soğuk, hastalık ve ölüm anlamı taşıyor. Milyonlarca ihtiyaç sahibinin kışlık elbise, bot, battaniye ve gıdaya ihtiyacı var. Suriye halkı desteğimizi bekliyor” diye konuştu.

ic.jpg

“Acil kömür ve bot lazım”

İHH Marmara Bölge koordinatörü Ruhi Ademoğlu ise "Burada yaşam mücadelesi gerçekten çok zor. Bizler gelen yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Kış aylarında olduğumuz için acilen çok sayıda temizlik maddesi, yakıt, kömür, çizme ihtiyacı var. Hayırseverlerden bu tür yardımları acilen bekliyoruz" diye konuştu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.