İşçiler bir günlük yevmiyelerini Gazze’ye bağışladı
TES-İŞ’e üye İGDAŞ çalışanları, Gazze’ye yardım kampanyamıza destek verdiler. Sendika yetkilileri, 1800 işçinin bir günlük yevmilerinden oluşan 121 bin 600 TL’yi Gazze halkına gönderilmek üzere vakfım
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 21.01.2009

Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası(TES-İŞ) İstanbul 3 Nolu şubesine üye İGDAŞ çalışanları, bir günlük yevmiyelerini Filistin için bağışladılar. “İsrail zulmünü kınamak yetmez. Filistin’e yardım lazım. Bugün Filistin için çalışıyoruz” diyerek yardım çalışmalarını yürüten TES-İŞ İstanbul 3 Nolu şube üyeleri, 1800 işçinin bir günlük yevmiyelerinin toplamı olan 121 bin 600 TL’lik banka çekini, Gazze’ye ulaştırılmak üzere vakfımıza teslim ettiler.

TES-İŞ 3 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Ozil yardım çekini teslimi sırasında yaptığı açıklamada, “Gazze’de yaşanan vahşete dur demek, Gazze halkının yaralarını sarmak için biz de bir şeyler yapmak istedik. Filistin’de kanayan yaraya bir merhem, kuruyan dudaklara bir damla su, bir lokma ekmek için şifahen değil acilen yardım kampanyasına biz de destek olmak istedik. Bütün işçilerimiz büyük bir duyarlılık gösterdiler. Hepsine buradan teşekkür ediyorum. Ayrıca yardımları hızlı bir şekilde bölge halkına ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı’na da teşekkür ediyorum” dedi.

Yardım çekini alan Genel Başkan Vekilimiz Yavuz Dede ise, “TES-İŞ çalışanlarının desteğini her zaman gördük. Allah kendilerinden razı olsun. Bu bağışlarla Gazze halkının en çok ihtiyaç duyduğu acil yardım malzemelerini alacağız” şeklinde konuştu.


İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.