İstanbul itfaiyecilerinden vakfımıza ziyaret
Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Bem-Bir-Sen üyesi İstanbul İtfaiye Şubesi çalışanları vakfımıza nezaket ziyaretinde bulundular. İtfaiyeciler, aralarında topladıkları 57 bin tl tutarındaki bağışı da Suriye yardım çalışmalarına aktarılmak üzere İHH Başkanı Bülent Yıldırım’a takdim etti.
Türkiye 28.03.2014

Vakfımızı ziyaret eden itfaiyeciler İHH Başkanı Bülent Yıldırım tarafından ağırlandı. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye çalışmaları hakkında bilgi veren Bülent Yıldırım, Suriye’de yaşanan son gelişmeler hakkında da itfaiyecilere bilgilendirmelerde bulundu. Suriye’de özellikle kadın ve çocukların büyük sıkıntılar yaşadığını belirten Yıldırım, ‘son aylarda Esed güçleri varil bombaları ile Suriye halkını katlediyor bütün dünya ise seyrediyor bu kadın ve çocukların suçu günahı ne’ dedi.

Toplantıya katılan itfaiyeciler İHH’nın genel çalışmaları ve Suriye konusunda akıllarına takılan bütün soruları sorarken Bülent Yıldırım bu sorulara bütün içtenliğiyle cevap verdi.

Toplantının ardından İstanbul İtfaiye Şube Başkanı Hasan Karakaş çalışanların kendi aralarında topladıkları 57 bin TL'yi Suriye çalışmalarına aktarılması için Bülent Yıldırım’a teslim ettiler. Daha sonra toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

0

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.