İstanbul Yetimhanesi'nden Suriye’ye yardım
Endonezya Banda Açe’deki İstanbul Yetimhanesinde kalan yetim çocuklar, Suriye’deki mazlumlar için yardım kampanyası başlattı.
Endonezya, Güney Asya, Suriye 26.05.2016

Endonezya Banda Açe’deki İstanbul Yetimhanesinde kalan yetim çocuklar, Suriye’deki mazlumla için yardım kampanyası başlattı.

Endonezya Banda Açe’de 2004 yılında yaşanan ve binlerce insanın hayatını kaybettiği Tsunamı felaketinin akabinde inşa edilen İstanbul Yetimhanesi örnek bir çalışmaya imza attı. İstanbul Yetimhanesinde kalan yetim kızlarımızın öncülüğünde çalışanlar ve idarecilerle birlikte Suriye’de yaşanan katliama sessiz kalmayarak yardım kampanyası başlattılar. Kampanyaya öncülük eden kızlarımız, önce bütün çalışanlar, idareciler ve arkadaşlarına önce yaşanan acılar hakkında bilgi verdiler. Açeli kızlar, özverili bir çalışmanın ardından yetimhaneden toparladıkları bağışı İHH’nın bölgedeki çalışmaları yürüttüğü kardeş kuruluşu PKPU ofise götürerek yetkililere teslim ettiler.

Kurum temsilcisi Hafız, “kendi durumlarına bakmadan kardeşleri için gayret sarf eden çocuklarımızın olması çok sevindirici. Bir süre öncesi alan konumda olan bizler, paylaşmayı ve sıkıntılar olan Suriyeli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu söylemek istiyoruz. Yetimhanede kalan kızlarımız yardımlarını teslim ederken tek dilekleri vardı; savaş olmasın ve Suriye’deki kardeşlerimiz ailelerini kaybetmesin” dedi.

İHH olarak, gönlü engin nesillerin yetişmesine katkı sağlayan tüm destekçilerimize teşekkür ediyoruz. Açeli çocuklarımız bir hayra öncülük ediyorlar. Türkiye’den kendileri için gönderilen yardımların bir kısmını yine yardıma ihtiyacı olan mazlum Suriyeli kardeşleri için paylaşabiliyorlar.

“İyilik Her Zaman Her Yerde”

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.