Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

İstanbul Yetimhanesi'nden Suriye’ye yardım

Endonezya Banda Açe’deki İstanbul Yetimhanesinde kalan yetim çocuklar, Suriye’deki mazlumlar için yardım kampanyası başlattı.

Endonezya Banda Açe’deki İstanbul Yetimhanesinde kalan yetim çocuklar, Suriye’deki mazlumla için yardım kampanyası başlattı.

Endonezya Banda Açe’de 2004 yılında yaşanan ve binlerce insanın hayatını kaybettiği Tsunamı felaketinin akabinde inşa edilen İstanbul Yetimhanesi örnek bir çalışmaya imza attı. İstanbul Yetimhanesinde kalan yetim kızlarımızın öncülüğünde çalışanlar ve idarecilerle birlikte Suriye’de yaşanan katliama sessiz kalmayarak yardım kampanyası başlattılar. Kampanyaya öncülük eden kızlarımız, önce bütün çalışanlar, idareciler ve arkadaşlarına önce yaşanan acılar hakkında bilgi verdiler. Açeli kızlar, özverili bir çalışmanın ardından yetimhaneden toparladıkları bağışı İHH’nın bölgedeki çalışmaları yürüttüğü kardeş kuruluşu PKPU ofise götürerek yetkililere teslim ettiler.

Kurum temsilcisi Hafız, “kendi durumlarına bakmadan kardeşleri için gayret sarf eden çocuklarımızın olması çok sevindirici. Bir süre öncesi alan konumda olan bizler, paylaşmayı ve sıkıntılar olan Suriyeli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu söylemek istiyoruz. Yetimhanede kalan kızlarımız yardımlarını teslim ederken tek dilekleri vardı; savaş olmasın ve Suriye’deki kardeşlerimiz ailelerini kaybetmesin” dedi.

İHH olarak, gönlü engin nesillerin yetişmesine katkı sağlayan tüm destekçilerimize teşekkür ediyoruz. Açeli çocuklarımız bir hayra öncülük ediyorlar. Türkiye’den kendileri için gönderilen yardımların bir kısmını yine yardıma ihtiyacı olan mazlum Suriyeli kardeşleri için paylaşabiliyorlar.

“İyilik Her Zaman Her Yerde”

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Yetimler için pedal çeviriyor
Malatya İHH gönüllülerinden İhsan Kılıç "Yetim Farkındalığı" oluşturmak için Malatya'dan yola çıkarak 13 il dolaşıp bin 500 km pedal çevirecek.
23.09.2020
Kütahyalı gençlerden örnek davranış
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği’nin gönüllü gençleri, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın evinin tadilatını yapıyor.
22.09.2020
Genç çiften örnek davranış
Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.
27.08.2020

SON HABERLER

 • Yetim Dayanışma Günleri 10 yaşında
  01.09.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Yetim Dayanışma Günleri başlıyor. Organizasyon kapsamında Türkiye dahil 25 ülke ve bölgede hayata geçirilecek 236 projeden yaklaşık 92 bin yetim yararlanacak.
 • Türkiye’den 525 bin kişiye temiz su
  21.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 yılı içerisinde 22 ülkede bin 311 adet su kuyusunu hizmete açtı. Yıl içerisinde açılan su kuyuları ile birlikte 525 bin kişinin temiz su ihtiyacı karşılandı.
 • İHH’dan Bosna Hersek’teki mültecilere yemek dağıtımı
  19.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Bosna Hersek'in Bihaç şehrinde bulunan Lipa kampında yaşam mücadelesi veren mültecilere yemek dağıttı.
 • Lösemi hastaları için protokol imzalandı
  15.01.2021
  Maddi durumu yetersiz lösemi hastası çocuklar için İHH İnsani Yardım Vakfı ve AID Uluslararası Doktorlar Derneği ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında bir protokol imzalandı.
 • Kosova'daki sel mağdurlarına gıda yardımı
  15.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Kosova’nın Mamuşa beldesinde aşırı yağışlar sonrası yaşanan selden olumsuz etkilenen ailelere gıda desteği sağladı.