İyilik kervanına bir kurum daha katıldı
İHH Zonguldak Gönüllüleri tarafından Sürekli Aydınlık İçin Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAYDER)’in açılışı gerçekleştirildi.
Türkiye 08.02.2011

Açılış Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dernek başkanı İlyas Yazıcı açılış konuşması yaptı. Derneğin yapmayı düşündüğü faaliyetlerden bahseden İlyas Yazıcı, “Dernek olarak isteğimiz toplumun her kesiminden insanların yetişmesine yardımcı olmaktır. Bunun için de eğitim programları oluşturuyoruz. Halkın derneğimizle kaynaşması için toplantılar düzenlemeyi planlıyoruz.” dedi.

İlyas Yazıcı’nın ardından diş hekimi Salih Merdivan söz aldı. Salih Merdivan konuşmasında toplumda güzel şeyler başarmak için çalışmanın öneminden ve gerekliliğinden bahsetti. Say kavramı üzerinde de duran Merdivan, ‘‘Dernek olarak topluma faydalı olmak için elimizden geleni yapacağız’’ dedi.

Salih Merdivan’ın konuşmasından sonra sözü İHH Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıkurt aldı. Ahmet Sarıkurt sözlerine, yeni açılan bu hayır kurumunun herkese hayırlı olması temennileri ile başladı. Devamında İHH’nın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yetim çalışması ve gönüllü çalışmalarından bahseden Sarıkurt, İHH’nın dünyanın dört bir yanında yaptığı çalışmalardan bahsederek konuşmasını bitirdi. Açılış yapılan dua ve ikram ile sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.