İzmir’deki gönüllüler de Vira Bismillah dedi
Gazze’de yaşanan insanlık dramına son vermek için organize edilen ‘‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına İzmir’deki gönüllüler de destek verdi. Buca’da Gazze toplantısı düzenlenirken,
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 23.04.2010

Ambargo altındaki Gazze’ye denizden yardım koridorunu açacak girişim için uluslararası bir faaliyet sürdürülüyor. İnsanlığın ortak sesi olarak nit elendirilen Gazze seferberliği için gemiler alındı ve filoya yeni gemileri eklemek için de hayırseverlerin katkıları bekleniyor.

Anadolu’nun farklı illerinde çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. İzmir’deki gönüllüler de Filistin halkının feryadına sessiz kalmadı. İzmir Buca Anfi tiyatroda Gazze toplantısı organize edilirken, Kemeraltı Başdurak Camii’nin altında gıda kermesi açıldı.

Gazze toplantısına İHH Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cihangir’in yanı sıra gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ve sanatçı Ömer Karaoğlu katıldı. 

İzmir İnsani Yardım Derneği (İZYAD) Başkanı Rasim Çalar, İzmir halkının, Filistinlilerin feryadına kayıtsız kalamayacağını söylerken bütün İzmir halkını bu çalışmaya destek vermeye davet etti.   

Abdurrahman Dilipak ise Filistin için atılan her adımın anlamlı olduğunu belirtti. Dilipak, “İsrail’e Filistin’in yalnız kalmadığını gösterelim. İsrail’i durdurmak bizim elimizde” şeklinde konuştu. 

Ömer Karaoğlu ise ezgileriyle programa renk kattı. 


İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.