Kadın gönüllüler öğrenciler için bir araya geldi
Vakfımızın dünyanın çeşitli ülke ve bölgelerinde gerçekleştirdiği Kurban ve Ramazan kampanyaları çerçevesinde görev alan kadın gönüllüler bölgelere dair gözlemlerini paylaşmak için bir araya geldi.
Türkiye 09.02.2011

Çok çeşitli alanlarda bir çok projeyi hayata geçiren kadın gönüllüler vakıf merkezimizde düzenlenen kahvaltı bir programda bir araya geldi. Kadın gönüllülerimiz gözlem yapma, sorunları yakından görme imkanı buldukları dünyanın savaş, doğal afet ve yoksullukla mücadele eden ülkelerinde özellikle eğitim konusunun çok büyük önem arzettiğini yakından gördüklerini belirttiler. Bu bağlamda Türkiye’de okuyan ve Sefire-i Alem ile Bab-ı Alem dernekleri çatısı altında buluşan öğrencilerin desteklenmesinin anlamlı ve isabetli bir karar olduğunu ifade ettiler. Bu çerçevede öğrencilere burs amaçlı gerçekleştirilecek olan ve 14 Şubatta başlayacak kermes çalışmalarına ellerinden gelen desteği vereceklerini belirttiler.

Ayrıca İHH İstanbul Kadın Gönüllüleri de Bab-ı alem ve Sefire-i Alem  Dernekleri’nin düzenleyeceği kermes organizasyonuna destek için istişare toplantısı  gerçekleştirdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.