Kampüsten Suriye’ye uzanan yardım eli
Sakarya Üniversitesi öğrencileri başlattıkları ‘1 Lira 1 Ekmek’ adlı kampanyayla Suriyeli kardeşlerine 2 TIR un yardımında bulundu.
Suriye, Türkiye 15.04.2014

Sakarya Üniversitesinde faaliyet gösteren 12 duyarlı öğrenci topluluğun biraraya gelerek oluşturdukları ‘Suriye Dayanışma Platformu’, savaş nedeniyle mağdur olan Suriyeli kardeşlerine duyarsız kalamadı ve onlar için ‘1Lira 1 Ekmek’ adıyla yardım kampanyası başlattı.

Sosyal medyada kısa sürede büyük destek gören kampanyayla üç hafta içerisinde iki tır un için gerekli para toplandı.Kampanyaya, Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Fırat Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Almanya Münih Üniversitesi öğrencileri ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Serdivan, Adapazarı ve Erenler Belediyesi ve Eğitim-Bir Sendikası da destek verdi.Öğrenciler ayrıca kermesler ve kitap okuma günleri gerçekleştirirken çeşitli konferanslar vererek yardımların kısa sürede toplanmasını sağladı.

Kısa süre içerisinde toplanan nakdi yardımlarla Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği’ne giden öğrenciler 2 TIR un yardımı için gerekli olan miktarı teslim ettiler. Daha sonra hazırlanan 2 TIR’lık un yardımı, Suriye’ye iletilmek üzere Kilis Koordine Merkezine ulaştırıldı.

Kilis İHH Koordine Merkezine ulaşan yardım TIR’ları aynı gün içinde Suriye’deki fırınlarımıza gönderildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.