Karaman’dan Suriye’ye 5 tır yardım
Karaman'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının gayretleriyle toplanan 5 tır yardım malzemesi Suriyeli mültecilere gönderildi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.01.2013

 Suriye’de 20 aydır devam eden çatışmaların sebep olduğu zor şartlar kış aylarının gelmesiyle daha da ağırlaştı. “Suriye için bir ekmek bir battaniye” kampanyası kapsamında yurt çağında başlatılan yardım seferberliğine Türkiye’nin pek çok ilinden destek geliyor.

Karaman'daki birçok sivil toplum örgütünün katıldığı yardım kampanyası kapsamında Suriyeli mazlumlar için toplanan 5 tır yardım malzemesi bölgeye törenle uğurlandı.

Yapılan uğurlama törenine Vali, Belediye Başkanı, çok sayıda STK yöneticisi ve vatandaşlar katıldı. Hatay Reyhanlı sınırındaki mülteci kampında kalan Suriyeli mültecilere gönderilen tırlarda gıda ve kışlık giyeceklerin yanı sıra battaniye ve soba bulunuyor. 

Online Bağış için Tıklayın

Banka Hesap Numaraları için Tıklayın    

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.