Kardeşlerimize dokunmayın
Son günlerde Filistin’de yaşanan gelişmeler herkesi derinden üzerken Çınar Koleji 3-B sınıfı öğrencileri daha da derin bir üzüntü içerisindeler.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Türkiye 11.09.2009

Uluslararası İnsani Yardım Teşkilatı İHH’nın  yetimlere yönelik yürüttüğü proje kapsamında, Filistin’de Gazze mülteci kampında yaşayan Ela Telyiys ve Abdullah Ömer ‘i kardeş edinen Çınar Koleji 3-B sınıfı öğrencileri kardeşleri için büyük endişe duyuyor ve İsrail’den saldırıları bir an önce durdurmasını istiyor.Yaklaşık beş ay önce Filistin’de Gazze mülteci kampında yaşayan Ela Telyiys ve Abdullah Ömer ‘i kardeş edinen  Başakşehir’deki Çınar Koleji 3-B sınıfı öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla her ay düzenli olarak kardeşlerine yardım ediyordu. Kardeşlerini bugüne kadar hiç görmeyen ama resimlerinden tanıyan öğrenciler, son günlerde Gazze’de yaşanan gelişmeler karşısında büyük endişe içerisindeler.Sınıf velilerinin de onayı ile İHH İnsani Yardım Vakfı’nın ‘Yetimlere Destek Projesi’ ne katılan öğrenciler, büyük üzüntü içerisindeler ve İsrail’in saldırılarını kınıyorlar. Sınıf başkanı Zehra Yıldırım konu ile ilgili olarak duygularını şöyle ifade ediyor: “Onlar açlarmış, yiyecek bulamıyorlarmış. Okulları bombalanmış. Çok üzülüyorduk. Onlara yardım ettiğimiz için çok mutluyduk ama şimdi yine üzülüyoruz. İSRAİL’DEN KARDEŞLERİMİZE DOKUNMAMASINI İSTİYORUZ. Atılan her bomba sanki bize atılıyor.”Çınar Koleji’nin minik yavruları şimdi yetim kardeşleri Ela ve Abdullah’ı sınıf arkadaşları gibi düşünüyor ve yüreklerinde yaşatıyorlar. Onlar için dua ediyorlar

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.