Kardeşlik örgüsü
İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri mültecilerin yaralarını sarmaya devam ediyor.
Suriye 23.11.2013

İHH personellerinden Nurgül Karagül, Ümmühan Özkan ve Zeliha Sağlam, aralarında anaokulu öğretmeni, psikolog ve sosyologun bulunduğu 11 kişilik gönüllü ekibi ile 5-13 Eylül 2013 tarihleri arasında Suriyeli mültecilerin sığındığı Kilis’teki Elbeyli Kampı ile Suriye’deki Siccu ve Şemmarin kamplarında program gerçekleştirdi.

Kurban çalışmaları kapsamında Suriye Nur Derneği ile İdlib’e geçen Karagül; dağları bombalandığı için buraya kaçan Eyyûbîlerin, Arapların ve Kürtlerin yaşadığı Hirbıt el-Cos kampını ziyaret etti.

Karagül, yoksulluğun her şekilde vücut bulduğu bu kamplarda, geçirdikleri zaman boyunca gözlem yapma fırsatı bulduklarını ve kadınlara yönelik rehabilitasyon çalışmaları yapılacağını belirtti.

Bu kapsamda 2013 Ekim ayında oluşturulan gönüllü projesi Kardeşlik Örgüsü ile ortaklaşa çalışacak olan Genç İHH Gönüllüleri yardım kampanyası için kitap ayracı satışı başlattı. Kitap ayraçları satılıncaya kadar atkı, bere, eldiven gibi kışlık malzemeler örecek olan gönüllülerimiz, bu malzemeleri, kıyafetler, örgü ipi, şiş, tığ ve elde edilecek nakdi yardım ile kış boyunca Suriye içerisindeki kamplara ulaştırılacaklar.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi almak için kardeslikorgusu@gmail.com 'a mail atabilirsiniz.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.