Kayseri’de 6. Yetim Karne Şöleni yapıldı
İHH Kayseri gönüllüleri tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen Yetimler Karne Şölenin’de yetim çocuklar kahvaltıda bir araya geldi.
Türkiye 01.07.2013

Kahvaltı programına AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer, AK Parti Sosyal İşler Başkanı Rıfat Yelkenoğlu, AK Parti il yönetim kurulu üyeleri, Kayseri İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şaban Sözduyar ve yönetim kurulu üyeleri ile çocukların anneleri katıldı.

Programda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer sözlerine Şehit Furkan Doğan’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Tamer, “Türkiye’nin geleceği gençlerin omuzlarında yükselecek. Bizim Osmanlı’dan gelen bir kültürümüz var. Osmanlı o dönemde vakıflar ve yardım dernekleri kurmuş. Bu dernekler vasıtasıyla da ihtiyacı olan insanlara yardım götürmüş. İşte bizler, o kültürden aldığımız saygı, sevgi ve şefkati bugün bu çocuklarımıza aktarmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi Sorumlusu Hatice Kurt ise, “Bugün 6. Yetim Karne Şölenimizi düzenliyoruz. Bu Kayseri’den başlayıp tüm Türkiye’ye yayılan bir organizasyon. Biz, çocuklarımızın özelliklede yetimlerimizin kendi ayakları üstünde durabilen, meslek sahibi birer insan olmalarını istediğimiz için, akademik eğitim ve öğretimlerini çok önemsiyoruz. Bu çocuklarımız arasından başarılı olanlar, Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımızı ziyaret etme imkanını buldu. Daha bir çok çocuğumuzun da bu imkanı bulacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından okullarında başarılı olan çocuklara teşekkür belgesinin yanında çeşitli hediyeler de verildi.


 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.