Kilis’te Suriyeli yetim çocuklar için eğlence
Kilis İHH Koordine Merkezi Yetim Birimi ve Kilis İHH Gönüllüleri, düzenledikleri eğlenceyle 26 Suriyeli yetim çocuğun yüzünü güldürdü.
Türkiye 12.03.2014

Suriye’de gerçekleştirilen bombardıman sonrası hayatını kaybetmiş veya hapishanelerde yapılan işkence sonucu hayatını kaybedenlerin yetimlerine İHH sahip çıkıyor.

Kilis İHH Koordine merkezi ve Kilis İHH gönüllüleri de Türkiye’ye sığınıp Kilis’te yaşamlarına devam eden 5 aileye moral vermek için çeşitli aktiviteler yaptı.

26 yetim çocuğun kaldığı tarihi Kilis mahallesinde düzenlenen eğlencede çocuklara hediyeler dağıtılarak, gönüllerince eğlenmeleri için boyama çalışmaları yapıldı. Çeşitli oyunlar oynanarak çocukların acılarını unutması amaçlandı.

Her ne kadar savaş mağduru olsalar da Suriyeli yetim çocuklar bugün yaşadıkları mutlu saatlerle bütün bu acıları az da olsa unutmuşa benziyordu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.