Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

‘Kızlarımız insanlık için sevgi örüyor’

Bahçelievler Atatürk Kız Öğrenci Yetiştirme Yurdu öğrencileri, elleriyle ördükleri 500 paket atkı, bere, şapka ve yeleği İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığı ile Halepli çocuklara gönderdi.

Suriye’de olaylar 6 yıldır devam eden savaşta en çok zararı siviller görüyor. Resmi rakamlara göre 400 binden fazla insan hayatını kaybederken ülkenin 20’yi aşkın bölgesinde 1.5 milyon insana yardım muhtaç. Özellikle çocuklar, kadınlar ve yaşlılar açlıktan dolayı ölüm riski ile karşı karşıya.

foto---orgu.jpg

Yetiştirme yurdu ile işbirliği

Suriye’de yardım faaliyetlerini aralıksız sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin destekleriyle mazlumlara umut oluyor. Bu destekçilerin arasına şimdi de Bahçelievler Atatürk Kız Öğrenci Yetiştirme öğrencileri katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yurtta kalan öğrenciler, kardeşlik bağlarını geliştirmek amacıyla "Mesele insanlıksa biz de varız - Kızlarımız insanlık için sevgi örüyor" sloganıyla Suriyeli kardeşleri için atkı, bere, şapka ve yeleklerden oluşan kışlık kıyafetler ördü.

13 ile 18 yaş arası 120 öğrencinin aylar boyunca el emeği göz nuru ördükleri 500 paket atkı, bere, şapka ve yelek, Halepli yetim ve çocuklara gönderilmek üzere İHH İnsani Yardım Vakfı yetkililerine düzenlenen bir törenle teslim edildi.

Bahçelievler Atatürk Kız Öğrenci Yetiştirme Yurdunda düzenlenen programda İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Selim Çelenk ve İHH Yetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, öğrencilere yönelik olarak birer teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

foto---genel-1.jpg

“Durmak yok, örmeye devam”

Öğrencilerin hedeflerinde 5 bin takım örgü örmek olduğunu belirten Çelenk, “Bu çalışmayı kızlarımızın dünyadaki Müslümanlardan haberleri olması için gerçekleştirdik, bu yüzden de Halepli çocukları seçtik. Durmak yok, örmeye devam” dedi.

foto---murat-yilmaz.jpg

“Halepliler adına sizlere teşekkür ediyorum”

Yılmaz da Kendisinin yıllarca yurtlarda yaşadığını ve o dönemde Bosna savaşında ‘neler yapabiliriz?’ diye düşünürken İHH ile tanıştıklarını söyledi. Yılmaz, “Hiç tanımadığınız kardeşlerinize böyle bir iyilikte bulunmanız eminim ki buraya Rabb’imizin rahmetini çekecektir, Halepli kardeşlerimiz adına sizlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

foto---duygu.jpg

“Her ilmeğe, sevgimizi kattık”

Örgü örerken neler hissettiğini kaleme alan bir öğrenci, yazdıklarını toplanan kalabalığa okudu. “Her ilmeğe, sevgimizi kattık” diyen öğrenci, “Biri bitmeden diğer örgüyü nasıl yapacağımızı planlıyorduk, sizin mutluğunuzu hayal ediyorduk. Umarım sevginize sevgi katmayı başarabilmişizdir. Sizi çok seviyoruz, inşallah örgülerimizi beğenirsiniz” dedi.

foto---koli-1.jpg

El emekleri Suriye yolunda

Program sonunda örgü paketleri ile hazırlanan koliler, İHH İnsani Yardım Vakfı aracına yüklenerek dualarla Halepli çocuklara gönderildi.

foto---koli-2.jpg

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Gençlerin Afrika heyecanı: Erbakan Camii
Sabah Namazı Devrimi, İHH İnsani Yardım Vakfı ile birlikte Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan adına Ruanda’da cami inşa etmek için yeni bir kampanya başlattı.
29.04.2017
İHH’nın yetimleri, 1. Spor ve Kültür Şenliği’nde
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın desteklediği 150 yetim ve annesinin de katıldığı 1. Spor ve Kültür Şenliği, TFF ve TOGEMDER işbirliği ile gerçekleştirildi. Yetimler, etkinlikte doyasıya eğlendi.
28.04.2017
‘İmam Hatipliler Göz Nuru Oluyor’
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Önder İmam Hatipliler Derneği, “İmam hatipliler Göz Nuru Oluyor” sloganıyla Türkiye çapında yaklaşık 4 bin imam hatip okulunda katarakt kampanyası başlattı.
25.04.2017

SON HABERLER

 • İHH 53 bin 500 hisse kurbanı 2 milyon kişiye ulaştırdı
  03.09.2017
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 25 yılın verdiği tecrübeyle bu bayramda da bağışlanan 53 bin 500 hisse kurbanı 2 milyona yakın ihtiyaç sahibine ulaştırdı.
 • Suriyeli yetimlerin anaokulu heyecanı
  19.09.2017
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Kilis ve Azez’de kurduğu anaokulunda yeni eğitim öğretim hayatının başlaması ile 400 Suriyeli yetim öğrenci eğitim almaya başladı.
 • 110 bin Arakanlı’ya İHH’dan yardım
  19.09.2017
  İHH İnsani Yardım Vakfı, saldırılardan dolayı evlerini ve köylerini terk etmek zorunda kalarak Bangladeş’e göç eden 110 bin Arakanlı mülteciye acil yardım ulaştırdı.
 • Haitili bin 250 kişiye İHH’dan yardım
  14.09.2017
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Acil Yardım Faaliyetleri kapsamında Haiti’de kasırgadan etkilenen mağdur ailelere gıda, su ve sağlık malzemesi yardımı ulaştırdı.
 • İHH, 32 bin Arakanlı’ya yardım ulaştırdı
  07.09.2017
  İHH İnsani Yardım Vakfı, krizin başladığı günden bu yana Arakan’da toplamda 32 binin üzerindeki Arakanlı’ya acil yardım malzemesi ulaştırdı.