Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

‘Kızlarımız insanlık için sevgi örüyor’

Bahçelievler Atatürk Kız Öğrenci Yetiştirme Yurdu öğrencileri, elleriyle ördükleri 500 paket atkı, bere, şapka ve yeleği İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığı ile Halepli çocuklara gönderdi.

Suriye’de olaylar 6 yıldır devam eden savaşta en çok zararı siviller görüyor. Resmi rakamlara göre 400 binden fazla insan hayatını kaybederken ülkenin 20’yi aşkın bölgesinde 1.5 milyon insana yardım muhtaç. Özellikle çocuklar, kadınlar ve yaşlılar açlıktan dolayı ölüm riski ile karşı karşıya.

foto---orgu.jpg

Yetiştirme yurdu ile işbirliği

Suriye’de yardım faaliyetlerini aralıksız sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin destekleriyle mazlumlara umut oluyor. Bu destekçilerin arasına şimdi de Bahçelievler Atatürk Kız Öğrenci Yetiştirme öğrencileri katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yurtta kalan öğrenciler, kardeşlik bağlarını geliştirmek amacıyla "Mesele insanlıksa biz de varız - Kızlarımız insanlık için sevgi örüyor" sloganıyla Suriyeli kardeşleri için atkı, bere, şapka ve yeleklerden oluşan kışlık kıyafetler ördü.

13 ile 18 yaş arası 120 öğrencinin aylar boyunca el emeği göz nuru ördükleri 500 paket atkı, bere, şapka ve yelek, Halepli yetim ve çocuklara gönderilmek üzere İHH İnsani Yardım Vakfı yetkililerine düzenlenen bir törenle teslim edildi.

Bahçelievler Atatürk Kız Öğrenci Yetiştirme Yurdunda düzenlenen programda İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Selim Çelenk ve İHH Yetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, öğrencilere yönelik olarak birer teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

foto---genel-1.jpg

“Durmak yok, örmeye devam”

Öğrencilerin hedeflerinde 5 bin takım örgü örmek olduğunu belirten Çelenk, “Bu çalışmayı kızlarımızın dünyadaki Müslümanlardan haberleri olması için gerçekleştirdik, bu yüzden de Halepli çocukları seçtik. Durmak yok, örmeye devam” dedi.

foto---murat-yilmaz.jpg

“Halepliler adına sizlere teşekkür ediyorum”

Yılmaz da Kendisinin yıllarca yurtlarda yaşadığını ve o dönemde Bosna savaşında ‘neler yapabiliriz?’ diye düşünürken İHH ile tanıştıklarını söyledi. Yılmaz, “Hiç tanımadığınız kardeşlerinize böyle bir iyilikte bulunmanız eminim ki buraya Rabb’imizin rahmetini çekecektir, Halepli kardeşlerimiz adına sizlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

foto---duygu.jpg

“Her ilmeğe, sevgimizi kattık”

Örgü örerken neler hissettiğini kaleme alan bir öğrenci, yazdıklarını toplanan kalabalığa okudu. “Her ilmeğe, sevgimizi kattık” diyen öğrenci, “Biri bitmeden diğer örgüyü nasıl yapacağımızı planlıyorduk, sizin mutluğunuzu hayal ediyorduk. Umarım sevginize sevgi katmayı başarabilmişizdir. Sizi çok seviyoruz, inşallah örgülerimizi beğenirsiniz” dedi.

foto---koli-1.jpg

El emekleri Suriye yolunda

Program sonunda örgü paketleri ile hazırlanan koliler, İHH İnsani Yardım Vakfı aracına yüklenerek dualarla Halepli çocuklara gönderildi.

foto---koli-2.jpg

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Yetimler, Sultangazi’den dünyaya barış mesajları verdi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın katkılarıyla dünyanın dört bir yanından gelen yetimler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Sultangazi’de bir araya geldi.
21.04.2017
Moro’da yeni Yasin’ler yetişecek
Sabah Namazı Devrimi tarafından yaptırılan Şehit Yasin Börü İlkokulu, İHH İnsani Yardım Vakfı bünyesinde Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Moro’da hizmete açıldı.
29.03.2017
A Milli Futbol Takımı'mız yetimleri güldürdü
Türkiye A Milli Futbol Takımı'mız Dünya Kupası Grup Eleme mücadelesi öncesi hazırlık maçında Moldova ile karşı karşıya geldi. A Milliler maç öncesi "Yetim Gülerse Dünya Güler" pankartıyla sahaya çıktı.
28.03.2017

SON HABERLER

 • İHH’dan Somali krizi raporu – ‘İnsanlık Kurumasın’
  24.03.2017
  İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağlı bir heyet kuraklığa bağlı ölümlerin yaşandığı Somali’ye giderek bir kriz raporu hazırladı. Hazırlanan rapor, basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşıldı.
 • 7. Yetim Dayanışma Günleri’nde 651 proje
  10.02.2017
  Bu yıl 7’ncisi düzenlenecek “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında 36 ülkede hayata geçirilecek 651 projeden yaklaşık 170 bin yetim yararlanacak.
 • Pakistan’daki Eğitim Şehri’ne destek
  24.04.2017
  İHH İnsani Yardım Vakfı ile Uluslararası Kuveyt Yardım Kuruluşu (IICO) arasında Pakistan’daki eğitim şehrine destek için protokol imzalandı.
 • İki katlı konteynerler Suriyelilerin hizmetinde
  24.04.2017
  İHH İnsanı Yardım Vakfı, AFAD ve Kuveyt Yardım Kuruluşu IICO ortaklığı ile hayata geçirilen Öncüpınar Konteyner Kenti, düzenlenen törenle Suriyeli ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
 • Antalyaspor’dan yetimlere destek
  24.04.2017
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “Yetim Gülerse Dünya Güler” sloganı Antalyaspor - Trabzonspor maçında gündem oldu. Antalyasporlu oyuncular, sahaya sloganın yazılı olduğu pankartla ve yetimlerle çıktı.