Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

‘Kızlarımız insanlık için sevgi örüyor’

Bahçelievler Atatürk Kız Öğrenci Yetiştirme Yurdu öğrencileri, elleriyle ördükleri 500 paket atkı, bere, şapka ve yeleği İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığı ile Halepli çocuklara gönderdi.

Suriye’de olaylar 6 yıldır devam eden savaşta en çok zararı siviller görüyor. Resmi rakamlara göre 400 binden fazla insan hayatını kaybederken ülkenin 20’yi aşkın bölgesinde 1.5 milyon insana yardım muhtaç. Özellikle çocuklar, kadınlar ve yaşlılar açlıktan dolayı ölüm riski ile karşı karşıya.

foto---orgu.jpg

Yetiştirme yurdu ile işbirliği

Suriye’de yardım faaliyetlerini aralıksız sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin destekleriyle mazlumlara umut oluyor. Bu destekçilerin arasına şimdi de Bahçelievler Atatürk Kız Öğrenci Yetiştirme öğrencileri katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yurtta kalan öğrenciler, kardeşlik bağlarını geliştirmek amacıyla "Mesele insanlıksa biz de varız - Kızlarımız insanlık için sevgi örüyor" sloganıyla Suriyeli kardeşleri için atkı, bere, şapka ve yeleklerden oluşan kışlık kıyafetler ördü.

13 ile 18 yaş arası 120 öğrencinin aylar boyunca el emeği göz nuru ördükleri 500 paket atkı, bere, şapka ve yelek, Halepli yetim ve çocuklara gönderilmek üzere İHH İnsani Yardım Vakfı yetkililerine düzenlenen bir törenle teslim edildi.

Bahçelievler Atatürk Kız Öğrenci Yetiştirme Yurdunda düzenlenen programda İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Selim Çelenk ve İHH Yetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, öğrencilere yönelik olarak birer teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

foto---genel-1.jpg

“Durmak yok, örmeye devam”

Öğrencilerin hedeflerinde 5 bin takım örgü örmek olduğunu belirten Çelenk, “Bu çalışmayı kızlarımızın dünyadaki Müslümanlardan haberleri olması için gerçekleştirdik, bu yüzden de Halepli çocukları seçtik. Durmak yok, örmeye devam” dedi.

foto---murat-yilmaz.jpg

“Halepliler adına sizlere teşekkür ediyorum”

Yılmaz da Kendisinin yıllarca yurtlarda yaşadığını ve o dönemde Bosna savaşında ‘neler yapabiliriz?’ diye düşünürken İHH ile tanıştıklarını söyledi. Yılmaz, “Hiç tanımadığınız kardeşlerinize böyle bir iyilikte bulunmanız eminim ki buraya Rabb’imizin rahmetini çekecektir, Halepli kardeşlerimiz adına sizlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

foto---duygu.jpg

“Her ilmeğe, sevgimizi kattık”

Örgü örerken neler hissettiğini kaleme alan bir öğrenci, yazdıklarını toplanan kalabalığa okudu. “Her ilmeğe, sevgimizi kattık” diyen öğrenci, “Biri bitmeden diğer örgüyü nasıl yapacağımızı planlıyorduk, sizin mutluğunuzu hayal ediyorduk. Umarım sevginize sevgi katmayı başarabilmişizdir. Sizi çok seviyoruz, inşallah örgülerimizi beğenirsiniz” dedi.

foto---koli-1.jpg

El emekleri Suriye yolunda

Program sonunda örgü paketleri ile hazırlanan koliler, İHH İnsani Yardım Vakfı aracına yüklenerek dualarla Halepli çocuklara gönderildi.

foto---koli-2.jpg

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Şırnaklı 800 aileye yardım
İzmir İHH İnsani Yardım Derneği, terör mağduru Şırnaklı 800 aileye gıda, giysi ve nakdi yardım ulaştırdı. Yardımlardan 3 bin kişi istifade etti.
16.02.2018
İslam Dünyası’nın Halife Abdülhamid'e Bakışı
Ankara İHH İnsani Yardım Derneği, Sultan 2. Abdülhamit Han’ın vefatının 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla bir konferans düzenledi. Konferansa Filistin, Yemen ve Libya’dan konuşmacılar katıldı.
12.02.2018
Terörden arındırılan bölgelere 14 TIR yardım
İzmir İHH İnsani Yardım Derneği, Memur-Sen İzmir Temsilciliği’nin destekleriyle 14 TIR dolusu yardım malzemesi topladı. Yardımlar, Zeytin Dalı Harekatı sonrasında temizlenen bölgelerde yaşayan sivil halka ulaştırılacak.
09.02.2018

SON HABERLER

 • Yetimleri sevindirmeye hazır mısın?
  14.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 8’incisi düzenlenecek Yetim Dayanışma Günleri (YDG) başlıyor. Organizasyon kapsamında 37 ülkede hayata geçirilecek 537 projeden yaklaşık 150 bin yetim yararlanacak.
 • Kırgızistan’da 2 yeni cami hizmete açıldı
  20.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Kırgızistan’da 15 Temmuz Şehitleri adına vakfedilen 2 yeni camiyi hizmete açtı.
 • 2018 yılı il başkanları toplantısı
  19.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı 2018 Yılı 1. İstişare Toplantısı, İHH Bursa Afet Koordinasyon ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.
 • Bağdat ve Musul’a insani yardım
  19.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Bağdat’ta yaşayan 300 aileye gıda ve elbise, Musul’da yaşayan 27 aileye de buzdolabı yardımında bulundu.
 • Kütahya Genç İHH’dan Şehadet Gecesi
  18.02.2018
  Kütahya Genç İHH, geliri Somali’de açılacak derin su kuyusunda kullanılmak üzere “Şehadet Gecesi - Kudüs” sloganıyla bir konser düzenledi.