Kocaeli İHH Suriye'li yetimleri giydirdi
Kocaeli İHH, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerine katılmak için İHH İnsani Yardım Vakfı Hatay Meram yetimhanesinden şehre gelen Suriyeli yetimleri giydirdi.
Suriye, Türkiye 27.04.2015

Kocaeli İHH, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerine katılmak için İHH İnsani Yardım Vakfı Hatay Meram Yetimhanesi'nden şehre gelen Suriyeli yetimleri giydirdi.

23 Nisan etkinlikleri için Kocaeli’ye gelen Suriye’li yetim çocuklar, ilk olarak Kocaeli Valisini ziyaret ettiler. Daha sonra 3 gün boyunca Uluslararası Fuar Merkezinde süren 4. Eğitim ve Eğlence etkinliğine katılan yetim çocuklar burada gösteriler yaptı ve çeşitli etkinliklere katıldılar.

Şehirde bir hafta kalan yetim çocuklar, her akşam bir Kocaeli İHH gönüllüsünün evine misafir olarak sıcak bir yuva özlemini giderdiler.

Yetim çocuklar Hatay Reyhanlı’daki yetimhanelerine geri dönmeden önce ise, Kocaeli İHH'nın kendileri için bir alışveriş merkezinde düzenlediği etkinliğe katılarak alışveriş yaptılar.

Hatay Reyhanlı'daki yetimhanelerine geri dönen çocuklar, Yetim Dayanışma Günleri kapsamında 11 Mayıs Pazartesi günü Kocaeli İHH tarafından düzenlenecek olan Yetim Dayanışma Gecesi programına da katılacak.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.