Kocaeli İHH’dan yetimler için piknik
Kocaeli İHH, '’Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında yetim çocukları eğlendirmeye devam ediyor.
Türkiye 08.04.2014

Proje kapsamında İHH’nın himayesi altındaki yetim çocuklar, aileleri ve gönüllülerle birlikte Kocaeli Sekapark'ta piknik düzenlendi. Şenlikte çocuklar için palyaço gösterileri ve çeşitli yarışmalar organize edildi. Çocuklar Uçurtma Tepesinde uçurtmalar uçurdu, oyun alanlarında gönüllerince eğlendi, aileler ise Sekapark'ta piknik yaptı. Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımının sürpriz konuk olarak katıldığı şenlikte, gönüllülere ve yetimlere unutulmaz bir gün yaşatıldı.Şenlikte yetim çalışmalarıyla ilgili çalışmaları anlatan İHH Kocaeli Sorumlusu İsmail Yeşildal, “Yetim etkinliklerinin devam ettiğini 22 Nisan’da Kocaeli Kapalı Spor Salonu’nda Mustafa Karataş , Eşref Ziya Terzi ve yurtdışından gelen yetimlerin katılımıyla program yapılacağı” bilgisini verdi.

Yetim çocuklarla beraber fidan dikildi

Yetim Dayanışması Günleri” kapsamında, Sekapark'taki piknikten sonra gönüllülerle birlikte, Kocaeli Orman İşletme Müdürlüğü'nün katkıları ve Şef İlker Özoğlu'nun katılımlarıyla fidan dikimi gerçekleştirildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.