Kocaeli yetimler için çalışıyor
İHH’nın Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek veren Kocaeli İnsani Yardım Derneği il genelinde bir dizi projeye imza atıyor.
13.03.2013

İHH İnsani Yardım Vakfının 1 Şubat 2013 - 31 Mart 2013 tarihleri arasında başlatmış olduğu Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına Türkiye’nin dört bir yanından destek geliyor.

Kocaeli İnsani Yardım Derneği (KİYAD), kampanya kapsamında yapılacak faaliyetler hakkında bilgi vermek üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Yetim Dayanışma Günleri kapsamında yapılan ziyarette, KİYAD ve İHH'nın Türkiye ve Dünya genelindeki yetim çalışmalarına ek olarak Kocaeli’de kurulacak olan 2000 fidanlık Yetim Hatıra Ormanı, Yetim Fotoğraf Sergisi ve Yetim Dayanışma Gecesi gibi faaliyetler tanıtıldı.

Suriye halkına yardım kampanyasının da konuşulduğu ziyarette Karaosmanoğlu'nun desteği talep edildi. KİYAD’ın Tanzanya’ya Camii ve Okul projesi Belediye Başkanı Karaosmanoğlu tarafından takdirle karşılandı.

Kampanya kapsamında ayrıca Kocaeli’de İzmit Sabri Yalım parkında fotoğraf sergisi açılışı yapıldı. 11 Mart 2013 ve 13 Mart 2013 tarihleri arasında açık kalacak fotoğraf sergisinin açılışını İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat DOĞAN yaptı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.