Konya AYDER’den 2. İstişare toplantısı
Konya Anadolu Yardımlaşma Derneği (AYDER) ve Konya İHH gönüllüleri Nevşehir Kozaklı’da bir araya gelerek istişare toplantısı düzenlediler. 3 gün süren toplantılarda AYDER ve İHH’nın projeleri hakkında
Türkiye 08.02.2011

Programın ilk günü, İHH İnsani Yardım Vakfı Ortadoğu Koordinatörü Ahmet Emin Dağ; Lübnan, Tunus, Mısır bağlamında Ortadoğu’daki son gelişmeler hakkında bilgi verdi. Ramazan Kayan hoca ise Mavi Marmara Gerçeği adlı bir sunum gerçekleştirdi.

Erzurum ilahiyat fakültesi öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Mustafa Ağırman ve Konya’nın tanınmış simalarından Ali Küçük hoca da programda birer sunum yaptılar. Mustafa Ağırman’ın Peygamberimizin beş annesi adlı sunumları salonda büyük etki bıraktı.

Ali Küçük de katılımcılara seçme hadisi şeriflerden demetler sundu. İHH İnsani Yardım Vakfı Teşkilatlanma biriminden Muhammet Yorgancıoğlu, İHH’nın gönüllü birimi, çalışmaları ve çalışma mantığı adlı bir sunum yaptı. Sosyal Doku Derneği’nden Yunus Çolak da toplantıya katılanlar arasındaydı.

Şehit Çetin Topçuoğlu’nun eşi Çiğdem Topçuoğlu da Mavi Marmara hatıraları ve eşi hakkında özellikle hanım izleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği bir konuşma yaptı. Programın üçüncü ve son günü ise çeşitli aktiviteler, değerlendirmeler, temenni ve dileklerle program sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.