Konya İHH 1100 Suriyeli yetimi giydirdi
Yetim dayanışma günleri kapsamında Konya İHH-AYDER gönüllüleri satın aldıkları kıyafetleri bin yüz Suriyeli yetimi giydirdi.
Suriye 09.05.2014

Suriye’de resmi rakamlara göre 170 binden fazla insan hayatını kaybetti. Milyonlarca mazlum ise evlerini terk ederek komşu ülkelere veya kısmen daha güvenli olan sınır bölgelerindeki kamplara sığındı.

Saldırlar da yoğun olarak siviller hayatını kaybediyor. Bu durum yüz binlerce çocuğu ise yetim bırakıyor.

Suriye’deki mazlumlara ilk günden beri yardım ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı son aylarda ise yetimlere yönelik faaliyetlere ağırlık veriyor. Bu kapsamda son olarak Konya İHH AYDER gönüllüleri ile birlikte bin yüz yetime kıyafet ve 400 çift ayakkabı hediye edildi.

İHH Suriye Çalışmaları ekipleri ile birlikte, Konyalı gönüllüler İdlip’e bağlı Kah bölgesinde bulunan Şüheda kampını ziyaret etti. Burada bulunan 300 yetime kıyafetleri verildi.

 

Yetimler için 35 adak kurbanı kesildi

Suriye’ye 100’den fazla insani yardım TIR’ı gönderen Konya gönüllüleri yetimlere de destek olmaya devam ediyor.

Konya İHH –AYDER Suriyeli yetimler için 35 adak kurbanı kesildi. Kesimi tamamlanan kurbanlar pay edilerek yetim ailelerine teslim edildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.