Konya Seydişehir’de kermes
İHH Seydişehir gönüllüleri ‘‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına destek olmak için kermes açtılar.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 21.04.2010

Gazze’de yaşanan insanlık dışı  ambargoyu deniz yolu ile delmek için organize edilen ‘‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışması için Konya Seydişehir gönüllüleri tarafından bir kermes düzenlendi.

Bir hafta süren kermesten 13 bin TL gelir elde edildi. Kermesten elde edilen gelir, ‘‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına aktarılmak üzere, İHH’ya bağışlandı. İHH Seydişehir Gönüllüsü Murat Taşkın, kermese destek veren herkese teşekkür etti.

Yetim fidanlığı

Bu arada Seydişehir Gönüllüleri, "Her Yetime Bir Fidan" isimli bir proje başlattılar. İHH’nın sürekli bakımını üstlendiği 16 bin yetim için Seydişehir’in çevresine 16 bin fidan dikilmesi hedefleniyor. İlk aşamada Kesecik kasabası ve İncesu köyüne 2 bin 500 fidan dikildi. 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.