Konya’dan İzzet Şahin’e destek
Vakfımız Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin’in halen İsrail’de gözaltında olması Konya’da protesto edildi.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 08.05.2010

Konya’da faaliyet gösteren Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER) gönüllüleri, bir basın açıklaması düzenleyerek İsrail tarafından gözaltına alınan İHH Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin’e destek oldular. 

Yapılan basın açıklamasında İHH’nın yardım çalışmaları yürüttüğü Filistin’in Batı Şeria bölgesinde yasal yollardan bir temsilcilik açtığı ifade edildi. 

Açıklamada; İsrail’in İHH tarafından düzenlenecek ‘‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına misilleme için İzzet Şahin’i gözaltına alındığı belirtildi. 

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:  “Gerek İsrail’in taraf olduğu anlaşmalar, gerekse Dördüncü Cenevre Konvansiyonu ile diğer uluslararası sözleşmeler tüm halklar için insani yardım ambargosunu yasaklamış ve tüm taraflara savaş halinde insani yardım için kolaylaştırıcılık ve koruma sağlamıştır’ denildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.