Konya'dan Suriye'ye 61'inci yardım TIR'ı
Konya'dan Suriye'ye 60 ve 61'inci insani yardım TIR’ını gönderdi.
Suriye 24.01.2014

İHH-AYDER Basın Koordinatörü Selim Tosun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Suriye'de her gün açlıktan ölüm haberlerinin gelmeye devam ettiğini belirtti.

İnsanların, temel ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü karşılayamadığını ifade eden Tosun, "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" düsturuyla Suriye halkının yanında olmaya devam ettiklerini bildirdi.

Kulu ve Akşehir'deki hayırseverler aracılığıyla yardım TIR’larını hazırladıklarını aktaran Tosun, şunları kaydetti:

"Kulu'daki aracımızın içinde 26 ton un bulunuyor. Reyhanlı'da bulunan günde 170 bin ekmek çıkarma kapasitesine sahip İHH fırınında, bu unlar inşallah ekmek olup Suriyeli çocuklara ve kadınlara dağıtılacak. Yine gönüllülük faaliyetlerinin yoğun olduğu Akşehir ilçesinden uğurlanan yardım TIR’ımızın içinde ise 25 ton ağırlığında muhtelif gıda ve kullanılmamış kışlık kıyafet yer alıyor. Suriye'ye yardımını esirgemeyen Konyalı bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz."

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.