Konya’da yetimler için kermes programı
Konya Özel Armağan Koleji Öğretmenleri, “Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında “Çorbada Tuzumuz Olsun” adlı bir kermes düzenledi.
Türkiye 18.12.2013

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği kermeste heyecanlı ve duygusal sahneler yaşandı.

Toplam 13 yetimin hamiliğini üstlenen okulun proje organizatörü rehber öğretmen Hafizan Bayer, bu projenin başladığı günden bu yana okullarında kardeşlik, arkadaşlık, dostluk, yardımseverlik kavramlarının daha bir anlam kazandığını belirterek “Öğrencileriyle paylaştıkları hadislerde geçen yetimlere bakmak ile ilgili müjdeleyici ifadelerle öğrencilerimizin yüzünde oluşan ifadeler ve davranışlarındaki değişiklikler gözle görülmeye değer” dedi.

Öğretmenler olarak bu çalışmadan oldukça etkilendiklerini ve öğretmenlerin de bu çalışmada bir tuzunun olması gerektiğine inanarak böyle bir çalışma başlattıklarını vurgulayan Bayer, şöyle konuştu:

“Kampanya oldukça verimli geçiyor. Bu ve buna benzer çalışmaların okulumuza, öğrencilerimize, öğretmenlerimize bereket getireceğine inanıyoruz. Çalışmada emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim. Görüldüğü üzere birlikten kuvvet doğdu. İHH’ya da bu çalışmalara sebep olduğu için ayrıca teşekkür ederiz. Allah çalışmalarına bereket versin, çalışanlarına azim, gayret lütfetsin.”

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.