Konyalı öğrenciler 39 yetime kardeş oldu
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın düzenlediği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası kapsamında Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi, 39 yetime sponsor oldu.
Türkiye 07.03.2014

Türkiye’de bin 500’ü aşkın okulun katılım gösterdiği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası yetimlere umut olmaya devam ediyor. Özellikle ilköğretim ve lise seviyesindeki öğrencilerin ilgi gösterdiği kampanyaya en fazla destek veren okullarımız arasında bulunan Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi, kampanya kapsamında 39 yetime sponsor oldu.

“İyilikte Yarışan Sınıflar” sloganı ile başlayan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası, Türkiye veya dünyanın bir başka ülkesinde anne/babasını kaybetmiş olan çocukların ellerinden tutuyor. Kampanya çerçevesinde sürekli destek kapsamına alınan yetimlerin gıda, kıyafet, eğitim, sağlık gibi ihtiyaçları hayırseverler tarafından karşılıyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.