Kütahya İHH, mülteci ve yetim çocukları bir araya getirdi
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen etkinlikle, Kütahya'daki mülteci olarak yaşayan çocuklar ile yetim çocuklar, piknikte bir araya geldi.
Türkiye 19.05.2016

Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen etkinlikle, Kütahya'daki mülteci olarak yaşayan çocuklar ile yetim çocuklar, piknikte bir araya geldi.

Kütahya İHH, mazlum çocukların acılarını bir nebze unutturabilmek amacı ile Yetim Dayanışma Günleri kapsamında mülteci ve yetim çocukları gönüllerince eğlendirdi.

Kütahya Kent Ormanı'nda düzenlenen piknikte çocuklar, unutamayacakları bir gün geçirdi. Çeşitli oyunlar oynayan çocuklar, uçurtma uçurdu ve yoruluncaya kadar eğlendi.

Etkinlik hakkında bilgi veren Kütahya İHH Başkanı Mustafa Yenipazar, "Eğitim Günleri etkinliği kapsamı içerisinde, yetim çocuklarımız ve Kütahya'dan gelen çocuklarımız için böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Bu etkinlikte yetimlerimiz, çeşitli oyunlar ile eğlenecekler, uçurtma uçurup moral buldular." diye konuştu.

Piknik sonrasında çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetimler için pedal çeviriyor
Malatya İHH gönüllülerinden İhsan Kılıç "Yetim Farkındalığı" oluşturmak için Malatya'dan yola çıkarak 13 il dolaşıp bin 500 km pedal çevirecek.
Kütahyalı gençlerden örnek davranış
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği’nin gönüllü gençleri, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın evinin tadilatını yapıyor.
Genç çiften örnek davranış
Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.