Londra’da Gazze Yararına Vızır Vızır Bir Pazar
18 Nisan Pazar günü Londra’da Ladbrook Grove’da yaşayan bir grup hayırsever, Gazze için hanımlara özel bir yardım faaliyeti düzenledi.
Avrupa, Filistin, Ortadoğu, Türkiye 27.04.2010

“Vızır Vızır Pazar” adini verdikleri yardım gününde gönüllüler Yasmin, Aisha ve Dahlia hanımlar barbekü partisi ve yiyecek kermesi düzenlenmesi için öncülük ettiler. Buradan elde edilen gelir Gazze’ye gidecek insani yardım gemilerine aktarıldı.
Yardım gününde çocuklar için de yüz boyama ve çeşitli oyunlar gibi eğlenceli aktiviteler yer aldı. Ayrıca hanımlar için de desenli kına yapılan yerlere ilaveten yiyecek ve çeşitli hediyeliklerin satıldığı stantlar kuruldu.
Yardım gönüllüsü Londralı hanımlar harika süslemeleriyle ünlü mini-pastalarını her Cuma cami çıkışında satışa sunuyorlar ve buradan elde edilen bütün gelir de Gazze’ye aktarılıyor.
Londra’daki bu hanım grubu, çalışmalarıyla, yardım gününe katılan hayırseverlerin ve bütün vicdan sahiplerinin takdir ve sevgisini kazandılar.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.