Madencilerimiz için gıyabi cenaze namazı ve dua
Fatih Camiinde sabah namazı sonrasında vatandaşlar, Manisa Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden madenciler için gıyabi cenaze namazı kıldı; yaşamını yitiren, yaralanan ve maden ocağında mahsur kalan işçiler için dua etti.
Türkiye 15.05.2014

İstanbul'daki çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca Soma'da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden, yaralananlar ve ocakta mahsur kalan kardeşlerimizin sağ salim kurtarılması için bugün Fatih Camii'nde kılınan sabah namazının ardından bir program gerçekleştirildi.

Fatih Camiinde sabah namazı sonrasında vatandaşlar, önce Manisa Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden madenciler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Namazın ardından faciada yaşamını yitiren, yaralanan ve halen maden ocağında bulunan işçiler için Ramazan Kayan hocanın yaptığı duaya ellerini semâya kaldıran yüzlerce kişi âmin dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.