Lütfen Bekleyiniz
Listele
x

Haberler

Malavi Haberleri

Afrikalı kasırga mağdurlarına yardım
Geçtiğimiz aylarda Mozambik’te yaşanan İdai Kasırgası’nın ardından evleri ciddi bir şekilde hasar gören 150 aileye İHH tarafından çatı inşaat malzemesi yardımında bulunuldu.
İdai mağdurlarına acil yardım
İHH, İdai Kasırgası’ndan dolayı zor günler geçiren Güneydoğu Afrika ülkelerinden Malavi, Mozambik, Zimbabve’de acil yardım çalışması kapsamında 8 bin 500 kişiye insani yardım malzemesi ulaştırdı.
3 Afrika ülkesi yardım bekliyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, İdai Kasırgası’ndan dolayı zor günler geçiren Güneydoğu Afrika ülkelerinden Malavi, Mozambik, Zimbabve’ye acil yardım çalışması başlattı.
Malavi’den İHH’ya ziyaret
Malavi Eski Enerji Bakanı ve Milletvekili İbrahim Matola, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
Malavili yetim annelerinden örnek kampanya
Malavi’de yaşayan anneler yetimlere yönelik örnek bir kampanya başlattı.
“Yetimlere Dünyanızda Yer Açın” kampanyası başladı
1 Şubat-31 Mart tarihleri arasında devam edecek olan Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyası ile Türkiye ile birlikte toplam 41 ülke ve bölgede 230 farklı proje gerçekleştirilecek.
Malavi'de Boğaziçi Yetimhanesi açıldı
İHH Gönüllüsü Boğaziçi Üniversiteliler kitap ayracı projesiyle büyük bir başarıya imza attı.
Malavide müslüman olmak
Zenginlik ve refah içinde yaşamak için gereken her şeye sahipken sefalette başa oynayan bir ülke… Bu sefalet tablosunda Müslümanların durumu daha da içler acısı. Bir taraftan yoksulluk, cehalet ve mis
Malavili Müslümanlar Türkiyeli kardeşlerine selam yolladı
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın 2006-2007 kurban çalışmasına dahil olan ülkelerden biri de Malavi idi. 14 milyon nüfusa sahip, dört milyon Müslüman’ın yaşadığı Malavi’de beş ilde 11 bölgede 820 kurban kes
9 Haber / 1 Sayfa