Mardin iyilikte yarışıyor
Mardin’de İHH öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim-Bir-Sen’in desteğiyle hayata geçirilen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi bilgilendirme konferansı gerçekleştirildi.
06.11.2019

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlatmış olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi, Anadolu’nun dört bir yanından büyük destek görüyor. İHH Genel Merkez Yetim Birimi ise projeyle ilgili okullarda ve çeşitli platformlarda sunumlarını sürdürüyor. Bu sunumların sonuncusu Mardin’de gerçekleştirildi.

Programa, İHH Yetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Mardin İHH Başkanı Mehmet Timur Ağaoğlu, Mardin geneli okulların müdürleri, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

mudur.jpg

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, yaptığı konuşmada proje ile ilgili olarak müdürlere, öğretmenlere ve öğrencilerin özverili desteklerinden dolayı teşekkür etti. Yakup Sarı, kampanyaya dört elle sarılmaya devam edip daha çok yetime ulaşılması gerektiğini dile getirdi. Yapılan işlerin tamamen gönüllülük esasına dayandığını, sadece para vermek değil, elindekini kardeşiyle paylaşmanın gerçek manada bir değerler eğitimi olduğunu kaydeden Sarı, yardımsever olmanın insanın en önemli özelliği olduğuna vurgu yaptı.

resat-baser.jpg

İHH Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer ise İyilikte Yarışan Sınıflar projesine katılım sağlayan okul temsilcisi eğitimciler ve öğrencilere teşekkür etti. Reşat Başer, Mardin’in 2018-2019 eğitim öğretim döneminde il geneline yayılan proje ile Türkiye genelinde çalışma yapan önde gelen iller arasında olduğunu ifade etti. Öğrencilerin, yardımlaşma, paylaşma, diğergamlık duygularının gelişmesine katkı sağlayan projenin etkileşimleri hakkında paylaşımlarda bulunan Başer, yeni eğitim-öğretim döneminde 1 milyondan fazla öğrencinin 16 bin yetim kardeşiyle harçlıklarını paylaşarak değerler eğitimine katkı sağladığını söyledi.

hediye.jpg

Program sonunda projeye katkı sağlayan Sultan Abdulhamit Han İmam Hatip Ortaokulu’na ve diğer eğitimciler ile okullara teşekkür belgesi takdim edildi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetimler için pedal çeviriyor
Malatya İHH gönüllülerinden İhsan Kılıç "Yetim Farkındalığı" oluşturmak için Malatya'dan yola çıkarak 13 il dolaşıp bin 500 km pedal çevirecek.
Kütahyalı gençlerden örnek davranış
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği’nin gönüllü gençleri, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın evinin tadilatını yapıyor.
Genç çiften örnek davranış
Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.