Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Mardin iyilikte yarışıyor

Mardin’de İHH öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim-Bir-Sen’in desteğiyle hayata geçirilen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi bilgilendirme konferansı gerçekleştirildi.
06.11.2019 Gönüllü - İYD , Mardin , Yetim

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlatmış olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi, Anadolu’nun dört bir yanından büyük destek görüyor. İHH Genel Merkez Yetim Birimi ise projeyle ilgili okullarda ve çeşitli platformlarda sunumlarını sürdürüyor. Bu sunumların sonuncusu Mardin’de gerçekleştirildi.

Programa, İHH Yetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Mardin İHH Başkanı Mehmet Timur Ağaoğlu, Mardin geneli okulların müdürleri, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

mudur.jpg

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, yaptığı konuşmada proje ile ilgili olarak müdürlere, öğretmenlere ve öğrencilerin özverili desteklerinden dolayı teşekkür etti. Yakup Sarı, kampanyaya dört elle sarılmaya devam edip daha çok yetime ulaşılması gerektiğini dile getirdi. Yapılan işlerin tamamen gönüllülük esasına dayandığını, sadece para vermek değil, elindekini kardeşiyle paylaşmanın gerçek manada bir değerler eğitimi olduğunu kaydeden Sarı, yardımsever olmanın insanın en önemli özelliği olduğuna vurgu yaptı.

resat-baser.jpg

İHH Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer ise İyilikte Yarışan Sınıflar projesine katılım sağlayan okul temsilcisi eğitimciler ve öğrencilere teşekkür etti. Reşat Başer, Mardin’in 2018-2019 eğitim öğretim döneminde il geneline yayılan proje ile Türkiye genelinde çalışma yapan önde gelen iller arasında olduğunu ifade etti. Öğrencilerin, yardımlaşma, paylaşma, diğergamlık duygularının gelişmesine katkı sağlayan projenin etkileşimleri hakkında paylaşımlarda bulunan Başer, yeni eğitim-öğretim döneminde 1 milyondan fazla öğrencinin 16 bin yetim kardeşiyle harçlıklarını paylaşarak değerler eğitimine katkı sağladığını söyledi.

hediye.jpg

Program sonunda projeye katkı sağlayan Sultan Abdulhamit Han İmam Hatip Ortaokulu’na ve diğer eğitimciler ile okullara teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Öğrencilerden İdlib’e 71 briket ev
130 yetimin sponsorluğunu üstlenerek Türkiye’deki iyilik yarışında ilk sıraya yükselen Özel İstanbul Medeniyet İlkokulu-Ortaokulu, İdlib’deki drama sessiz kalmayarak öğrenci, öğretmen ve velilerin gayretiyle toplamda 71 adet briket evi İHH’ya bağışladı.
23.01.2020
Burslarından artırıp bir yetime hami oldular
Türkiye’nin, kendi ülkelerinde açtığı sınavlara girerek burslu bir şekilde İstanbul’da imam hatip okumaya hak kazanan 26 farklı ülkeden 33 öğrenci, aylık burslarından artırarak 3 yıldır bir yetimin sponsorluğunu üstleniyor.
17.01.2020
19 ilde öğrencilere destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, 19 ilde eğitim öğretim hayatına devam eden yaklaşık 50 bin ortaokul öğrencisine yardımcı ders kitabı ve akıllı defter dağıttı.
30.12.2019

SON HABERLER

 • Depremden etkilenen Süryani kilisesine yardım
  28.01.2020
  İHH, Elazığ'daki depremde hasar gören Süryani Kadim Kilisesi'ne AFAD’ın yönlendirmesiyle çadır, gıda, elektrikli soba ve battaniye yardımında bulundu. İHH ayrıca deprem sebebiyle hasar gören kilisenin bahçesine çadır kurulumu gerçekleştirdi.
 • Elazığ seferberliğinde 3. gün
  27.01.2020
  Elazığ ve Malatya’daki deprem sonrasında acil koduyla harekete geçen İHH Arama Kurtarma ekipleri, depremin üçüncü gününde de depremzedeleri yalnız bırakmadı. Ekipler bir yandan arayıp kurtardı, diğer yandan da yaraların sarılması için çalıştı.
 • İHH ekipleri deprem bölgesinde
  25.01.2020
  Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremin ardından harekete geçen İHH Arama Kurtarma ekipleri, sabah saatlerinde bölgeye ulaşarak çalışmalara başladı. 4 TIR acil yardım ve 2 TIR mobil aşevi de bölgeye intikal etti.
 • İdliblilere 10 bin paket yardım
  28.01.2020
  Suriye’nin İdlib ilinin kırsal kesimlerine yönelik Beşar Esed rejimi ve destekçilerinin hava-kara saldırıları nedeniyle Türkiye-Suriye sınırındaki bölgelere doğru göç eden sivillere İHH tarafından 10 bin adet acil yardım paketi dağıtıldı.
 • Şanlıurfa Mahallesi açıldı
  27.01.2020
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile beraberindeki heyet, Bangladeş’te Arakanlı Müslümanların yaşadığı kampı ziyaret ederek İHH tarafından kurulan Şanlıurfa Mahallesi’nin açışını yaptı.