Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Mardin iyilikte yarışıyor

Mardin’de İHH öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim-Bir-Sen’in desteğiyle hayata geçirilen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi bilgilendirme konferansı gerçekleştirildi.
06.11.2019 Gönüllü - İYD , Mardin , Yetim

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlatmış olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi, Anadolu’nun dört bir yanından büyük destek görüyor. İHH Genel Merkez Yetim Birimi ise projeyle ilgili okullarda ve çeşitli platformlarda sunumlarını sürdürüyor. Bu sunumların sonuncusu Mardin’de gerçekleştirildi.

Programa, İHH Yetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Mardin İHH Başkanı Mehmet Timur Ağaoğlu, Mardin geneli okulların müdürleri, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

mudur.jpg

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, yaptığı konuşmada proje ile ilgili olarak müdürlere, öğretmenlere ve öğrencilerin özverili desteklerinden dolayı teşekkür etti. Yakup Sarı, kampanyaya dört elle sarılmaya devam edip daha çok yetime ulaşılması gerektiğini dile getirdi. Yapılan işlerin tamamen gönüllülük esasına dayandığını, sadece para vermek değil, elindekini kardeşiyle paylaşmanın gerçek manada bir değerler eğitimi olduğunu kaydeden Sarı, yardımsever olmanın insanın en önemli özelliği olduğuna vurgu yaptı.

resat-baser.jpg

İHH Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer ise İyilikte Yarışan Sınıflar projesine katılım sağlayan okul temsilcisi eğitimciler ve öğrencilere teşekkür etti. Reşat Başer, Mardin’in 2018-2019 eğitim öğretim döneminde il geneline yayılan proje ile Türkiye genelinde çalışma yapan önde gelen iller arasında olduğunu ifade etti. Öğrencilerin, yardımlaşma, paylaşma, diğergamlık duygularının gelişmesine katkı sağlayan projenin etkileşimleri hakkında paylaşımlarda bulunan Başer, yeni eğitim-öğretim döneminde 1 milyondan fazla öğrencinin 16 bin yetim kardeşiyle harçlıklarını paylaşarak değerler eğitimine katkı sağladığını söyledi.

hediye.jpg

Program sonunda projeye katkı sağlayan Sultan Abdulhamit Han İmam Hatip Ortaokulu’na ve diğer eğitimciler ile okullara teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

“Kalemin İzinde Sınırları Aşmak”
İHH İstanbul Kadın Kolları tarafından Nepal İslam Kültür Merkezi yararına düzenlenen "Kalemin İzinde Sınırları Aşmak" başlıklı hat sergisi, Türkiye Yazarlar Birliği’nin İstanbul Şubesi’nde açıldı.
23.09.2019
'Gençler Yetim Kardeşlerine Sahip Çıkıyor'
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile İHH İnsani Yardım Vakfı arasında “Gençler Yetim Kardeşlerine Sahip Çıkıyor” projesi için yapılan işbirliği protokolü yenilendi.
12.09.2019
85 miniğe sünnet organizasyonu
İHH ve AID Uluslararası Doktorlar Derneği tarafından, Suriye'nin Fırat Kalkanı bölgesinde yer alan Karaköprü, Siccu ve Elbil kamplarında sünnet organizasyonu düzenlendi.
28.08.2019

SON HABERLER

 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  01.07.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • Avrupa’da dil paneli
  19.11.2019
  İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Osman Atalay’ın da konuşmacı olarak katıldığı “Avrupa’da Türk Dilinin Geleceği” konulu panel, Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirildi.
 • 364 gönüllüye DAK eğitimi
  18.11.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı Arama Kurtarma ekibinin haftalarca süren Ulusal Doğada Arama Kurtarma (DAK-1 ve DAK-2) eğitimleri, 364 gönüllü ile gerçekleştirildi.
 • “Sürgünün 75. Yılında Ahıskalı Türkler”
  16.11.2019
  İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından organize edilen ve Üsküdar Belediyesi, Sancaktepe Belediyesi ile İHH tarafından da desteklenen “Sürgünün 75. Yılında Ahıskalı Türkler” Uluslararası Sempozyumu İstanbul’da başladı.
 • Toç Bir-Sen ile işbirliği protokolü
  14.11.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı ile Toç Bir-Sen arasında tarımdan sağlığa, eğitimden fidan dikimine ve yetim projesinden yardım çalışmalarına kadar bir çok alanda işbirliği protokolü imzalandı.