Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Mardin iyilikte yarışıyor

Mardin’de İHH öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim-Bir-Sen’in desteğiyle hayata geçirilen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi bilgilendirme konferansı gerçekleştirildi.
06.11.2019 Gönüllü - İYD , Mardin , Yetim

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlatmış olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi, Anadolu’nun dört bir yanından büyük destek görüyor. İHH Genel Merkez Yetim Birimi ise projeyle ilgili okullarda ve çeşitli platformlarda sunumlarını sürdürüyor. Bu sunumların sonuncusu Mardin’de gerçekleştirildi.

Programa, İHH Yetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Mardin İHH Başkanı Mehmet Timur Ağaoğlu, Mardin geneli okulların müdürleri, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

mudur.jpg

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, yaptığı konuşmada proje ile ilgili olarak müdürlere, öğretmenlere ve öğrencilerin özverili desteklerinden dolayı teşekkür etti. Yakup Sarı, kampanyaya dört elle sarılmaya devam edip daha çok yetime ulaşılması gerektiğini dile getirdi. Yapılan işlerin tamamen gönüllülük esasına dayandığını, sadece para vermek değil, elindekini kardeşiyle paylaşmanın gerçek manada bir değerler eğitimi olduğunu kaydeden Sarı, yardımsever olmanın insanın en önemli özelliği olduğuna vurgu yaptı.

resat-baser.jpg

İHH Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer ise İyilikte Yarışan Sınıflar projesine katılım sağlayan okul temsilcisi eğitimciler ve öğrencilere teşekkür etti. Reşat Başer, Mardin’in 2018-2019 eğitim öğretim döneminde il geneline yayılan proje ile Türkiye genelinde çalışma yapan önde gelen iller arasında olduğunu ifade etti. Öğrencilerin, yardımlaşma, paylaşma, diğergamlık duygularının gelişmesine katkı sağlayan projenin etkileşimleri hakkında paylaşımlarda bulunan Başer, yeni eğitim-öğretim döneminde 1 milyondan fazla öğrencinin 16 bin yetim kardeşiyle harçlıklarını paylaşarak değerler eğitimine katkı sağladığını söyledi.

hediye.jpg

Program sonunda projeye katkı sağlayan Sultan Abdulhamit Han İmam Hatip Ortaokulu’na ve diğer eğitimciler ile okullara teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Türkiye’ye vefa borcu için maske üretiyorlar
Şanlıurfa’da ikamet eden Suriyeli kadınlar, İHH İnsani Yardım Vakfı koordinasyonunda Türkiye’deki ihtiyacı karşılamak için gönüllü olarak maske üretimine başladı.
26.03.2020
Isparta’dan İdlib’e 11 TIR yardım
Isparta İHH öncülüğünde, Isparta Belediyesi ile çeşitli STK'ların iş birliğinde toplanan malzemeleri taşıyan 11 TIR insani yardım malzemesi, İdlibli mazlumlara gönderilmek üzere yola çıktı.
12.02.2020
İdlib’e yardım seferberliği
Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden toplanan 109 TIR insani yardım malzemesi, İdlib’den Türkiye sınırına doğru göç eden Suriyelilere ulaştırılmak üzere dualarla bölgeye uğurlandı.
04.02.2020

SON HABERLER

 • İşten çıkarılanlara 10 milyon TL yardım
  28.03.2020
  İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, işten çıkartılan ve gündelik işlerde çalışan aileler için 10 milyon TL yardım yapacaklarını açıkladı. Yıldırım, “Biz İHH olarak elimizi taşın altına koyuyoruz, tüm Türkiye’yi bu yardım seferberliğine davet ediyoruz” dedi.
 • Kamuoyu duyurusu
  16.03.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle alakalı bir dizi önlemleri hayata geçirdi. Koronavirüsle ilgili Sağlık Bakanlığı’nın uyarıları doğrultusunda alınan önlemlerden bazıları aşağıdaki gibidir.
 • Sağlıkçılara vefa ziyareti
  02.04.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri, sağlık personellerinin özverili çalışmalarını takdir etmek amacıyla hastane hastane dolaşıp hazırladıkları hediye paketlerini kendilerine teslim etti.
 • Gazze'ye insani yardım sürüyor
  30.03.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'deki karantina merkezlerine 400 kişilik sıcak yemek dağıttı. İHH ayrıca Nusayrat Mülteci Kampı bölgesindeki pazar yerinde çıkan yangında ölen ve yaralananların ailelerine de nakdi yardımda bulundu.
 • Türkiye’den Bangsamoro’ya insani yardım
  29.03.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, koronavirüs salgını dolayısıyla Bangsomoro’nun Cotobato şehrinde 500 aileye gıda yardımında bulundu.