Mavi Marmara şehidi Bilgen Siirt'te anıldı
Şehit İbrahim Bilgen'i Anma ve Kudüs'ün Kurtuluşu için dua etkinliğine ilgi yoğundu.
Türkiye 02.06.2012

Siirt İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen “Şehit İbrahim Bilgeni Anma ve Kudüs'ün Kurtuluşu İçin Dua" programına yoğun ilgi gösterildi.

Gazze'ye yardım götürürken İsrail saldırısına uğrayan ve Mavi Marmara Gemisi'nde şehit olan İbrahim Bilgen, şahadetinin 2. yıl dönümünde gerçekleştirilen anma etkinliğine Siirt Ak Parti Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Osman Ören, Tillo (Aydınlar) Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu, Ak Parti İl Başkanı Ali İlbaş, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu katıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Siirt Temsilciliği tarafından 26 Mayıs günü saat 20.00'de Kızlar Tepesi Amfi Tiyatro'da düzenlenen etkinliğe Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak ile sanatçı Selami Güneş katıldı.

İHH Gönüllüsü ve Darüusselam Camii İmamı Musa Doğrusever’in sunuculuğu yaptığı etkinlik, Kur’an tilaveti ile açıldı. Kur’an tilavetinin ardından Siirt İnsani Yardım Dernek Başkanı Murat Coşar selamlama konuşması yaptı. Daha sonra geçen yıl yapılan şiir yarışmasında birinci gelen “İbrahim’in Yolunda” adlı şiiri okundu.

Genç-Yaşlı, Kadın-Erkek Siirt’ten yaklaşık 2 bin kişi “Şehit İbrahim Bilgeni Anma Ve Kudüs'ün Kurtuluşu İçin Dua" etkinliğinde hep birlikte İsrail’e lanet okuyup, Filistin’e selam yolladılar.

Gecede Gazze'ye yardım götürürken İsrail saldırısına uğrayan ve Mavi Marmara Gemisi'nde şehit düşenler için yoklama yapıldı ve her okunan şehit için bir ağızdan gür bir sesle “Burada” denildi.

Program Kudüs’ün kurtuluşu için yapılan dua ile sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.