Mavi Marmara Şehidimiz Çetin Topçuoğlu anıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllümüz ve şehidimiz Çetin Topçuoğlu Adana’da anıldı.
Türkiye 02.06.2012

Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı sırasında şehit olan İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüsü ve Çetin Topçuoğlu anıldı.

Adana’da; Menderes Spor Salonu’nda düzenlenen gecede, eşi Çetin Topçuoğlu ile birlikte yolculukları sırasında yaşadıklarını anlatan Çiğdem Topçuoğlu, saldırı sonrası kocasını bir an olsun yalnız bırakmadığını belirtti.

Vurulan eşinin yüzünü temizlediğini ve dualar okuduğunu belirten Topçuoğlu, "Çok hafif nefes alıp veriyordu. 'Çetin, bana son bir kelime söyle' dedim. Öyle bir cevap ki belki de en değerli kelimeydi o. Tek bir varlığımız vardı bizim, oğlumuz. 'Oğlum' dedi. Gözlerini kapattı" dedi.

Kocasının sorumluluk sahibi olduğunu, ailesini her zaman koruduğunu anlatan Topçuoğlu, Mavi Marmara gemisi ile yolculuğa çıkarken çok büyük engellerle karşılaşacaklarını tahmin ettiklerini ve ölmekten korkmadıklarını söyledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez ise Akdeniz'deki yolculuk boyunca hiçbir kişisel hesabın, oradaki yolcuların kalplerine girmediğini, bereketin mucizesini burada aramak gerektiğini belirtti. Etkinlikte Topçuoğlu'nun yetiştirdiği gençler tekvando gösterisi sundu. Öte yandan, Kur'an-ı Kerim okunan gecede, sinevizyon gösterileri ve müzik dinletileri de gerçekleştirildi. Program Ömer Karaoğlu’nun güzel ezgileriyle son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.