Mavi Marmara şehitleri Gazze'de anıldı
Mavi Marmara gemisinde İsrail askerleri tarafından şehit edilenler, katliamın 4. yıldönümünde Gazze'de anıldı.
Filistin, Türkiye 30.05.2014

Gazze'ye yönelik ablukayı kırmak için insani yardım malzemeleri götüren Mavi Marmara gemisine saldırısının 4. yılında Gazze'de şehitleri anma töreni düzenlendi.

Filistinli siyasiler ve yabancıların yanı sıra Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç'ın da hazır bulunduğu törene onlarca kişi katıldı.Anma törenleri çerçevesinde Gazze limanından denize gül atıp, Mavi Marmara Şehitleri Anıtı'na çelenk bırakan Sarnıç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Biz, Türkiye olarak bu acı olayı hiçbir zaman unutmayacağız. Filistinli kardeşlerimizin de unutmadığını görmek bizlere moral ve kıvanç vermektedir" dedi.

Benzer acıların bir daha yaşanmamasını dileyen Sarnıç, "Mavi Marmara saldırısında şehit olan kardeşlerimizi bir daha rahmetle anıyoruz" diye konuştu.Öte yandan Gaze'deki Filistin Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Türk hükümeti ve halkına "cesur" tavrından dolayı teşekkür etti.

Bahr, "Türkiye halkı ve hükümetine, özellikle Başbakan Tayyip Erdoğan'a İsrail'in Gazze ambargosunun sona ermesi konusunda gösterdiği çaba ve ısrarından dolayı teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.