Mavi Marmara'ya saldırının delilleri mahkemede
Davanın ilk duruşmasında mahkemeye önemli bir delil sunuldu.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 06.11.2012

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda başlayan Mavi Marmara davasının ilk duruşmasında önemli bir delil ortaya çıktı. Filodaki yabancı bir aktivistin çektiği görüntüler mahkemeye sunuldu.

İsrail'in silahlı güçleriyle düzenlediği saldırıdan sağ olarak kurtulan aktivislerden biri İsrail'den kaçırmayı başardığı görüntüleri Çağlayan Adliyesi’nde mahkeme heyetine sundu.

[video-289]

Mavi Marmara davasının müdahil avukatlarından Ramazan Arıtürk'ün verdiği bilgilere göre, davanın öğleden sonraki duruşmasında önemli gelişme yaşandı. Duruşmaya yurtdışından katılan bir aktivist saldırı sırasında yaşananları gösteren önemli görüntüleri mahkeme heyetine teslim etti.

6 Kasım Mavi Marmara Davası -Serbest Kürsü (1.Bölüm)

[video-285]

6 Kasım Mavi Marmara Davası -Serbest Kürsü (2.Bölüm)

[video-290] 

6 Kasım Mavi Marmara Davası -Serbest Kürsü (3.Bölüm)

[video-291] 

Görüntülerde İsrail askerlerinin gemiye saldırı anı ve o anda yaşananların olduğu belirtiliyor.

Mavi Marmara'ya düzenlenen baskın sonrası kendisi de alıkonan yabancı aktivistin görüntüleri büyük bir titizlikle saklamayı başardığı ifade edildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.