Mersinde 2 bin 500 kişiye giysi yardımı
İhtiyaç sahiplerini giydirmeye yönelik çalışmalar devam ediyor. Mersin’de aralarında yetim çocukların da bulunduğu 2 bin 500 kişiye giyecek yardımı yapıldı.
Türkiye 15.02.2010

İhtiyaç sahipleri giyimin yapıldığı mağazaya gelerek ihtiyaç duydukları giysileri aldılar. Vakfımızın Mersin’deki faaliyetlerini gönüllü olarak organize eden Akdeniz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Melikşah Yalçınkaya, İHH’nın bölgede yaptığı çalışmalardan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getirdi. Yalçınkaya, İHH tarafından dağıtılmak üzere Mersin’e bir kamyon dolusu giyecek malzemesi gönderildiğini belirterek şunları söyledi: “İHH İnsani Yardım Vakfı, hem yurt içinde, hem de yurt dışında gerçekleştirdiği projeler ile rüştünü ispat etmiş durumda. Mersin gibi gelir düzeyi düşük aile ve yetim sayısının çok yüksek olduğu bir ilde böyle bir faaliyeti yürütmenin zorluklarını ve gönül huzurunu bir arada yaşıyoruz. Bu yüzden mümkün olduğu kadar fazla aileye ve yetime ulaşmaya çalışıyoruz. Yardım faaliyetlerimizi giyimle sınırlı tutmayıp belli aralıklarla gıda, kurban bayramında et, okul dönemlerinde de eğitim yardımı olarak sürdürüyoruz. Sahip olduğumuz imkânların paylaştıkça artacağına inanıyoruz.”

Siz de ihtiyaç sahiplerini giydirebilirsiniz

İHH, kendisine yapılan ayni bağışları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Hayırseverlerin yapmış olduğu eşya bağışları, kamyon ve Tırlara yüklenerek Anadolu’nun çeşitli illerindeki fakir ailelere dağıtılıyor. Giysi bağışında ikinci el bağış kabul edilmiyor. Siz de ayni ve nakdi bağışlarınızla vakfımızın bu çalışmasına katkıda bulunabilirsiniz. Bir veya birden fazla ihtiyaç sahibinin ihtiyaçlarının karşılanmasına vesile olabilirsiniz. Bilgi için telefon numarası: 0212 631 21 21 


İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.