Mersin’de yetimler sporla buluşacak
Mersin’de yetimler sporla buluşacak
Türkiye 01.02.2016

Mersin İHH İnsani Yardım Derneği ile Mersin Gençlik Merkezi, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle “Yetimler Gençlik ve Sporla Buluşacak” adıyla bir proje gerçekleştirecek.

Gerçekleştirilen projenin tanıtım toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mersin Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Nacar ve davetliler katıldı.

Mersin İHH Başkanı Mesut Kayacı'nın selamlama konuşmasının ardından toplantıda söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Koca, yetimlere sahip çıkan bu tür projelere kurum olarak katkı sunmaktan ve içerisinde bulunmaktan büyük onur duyacaklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından katılımcılar, yetim çocuklara yönelik yürütülecek sportif faaliyetler ve projenin içeriği ile ilgili bilgilendirildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.